Përfundon vijëzimi i pistës së tartanit. Shkodra gati për aktivitete atletike

Ka përfunduar ditën e djeshme edhe procesi i vijëzimit të pistës së stadiumit "Loro Boriçi", çka përmbyll kësisoj të gjithë investimin e bërë në këtë impiant sportiv. Pas shtrimit të tartanit, kishte mbetur vetëm vijëzimi i pistës dhe tashmë...

Atletët e Vllaznisë i bien “10”ës. Një dekadë rresht kampionë të Shqipërisë

Pasditen e sotme ka përfunduar në Elbasan kampionati kombëtar i atletikës për të rritur i cili ka kurorëzuar Vllazninë për meshkuj sërish kampione të vendit. Titull që është i dhjeti për të, çka do të thotë se atletët shkodranë...

Luli e Laro zgjidhen anëtarë të kryesisë së Federatës të Atletikës

Dy emra të mëdhenj të atletikës shkodrane (njëkohësisht edhe asaj shqiptare), pikërisht Oltion Luli dhe Niko Laro, janë zgjedhur dje anëtarë të kryesisë së Federatës Shqiptare të Atletikës. Ka ndodhur kështu pas votimeve të bëra në Asamblenë Zgjedhore të kësaj Federate që u zhvillua në Elbasan, aty ku presidenti aktual Gjergj Ruli është rikonfirmuar në këtë post edhe për katër vitet e ardhshme. Më pas është kaluar tek votimi për anëtarët e kryesisë. Janë propozuar 8 vetë për 6 anëtarët e rinj të kësaj kryesie dhe ndër to kanë qenë të propozuar edhe tre shkodranët, Oltion Luli, Niko Laro dhe Arben Mlloja.

Pakënaqësi për logon e re të Kosovës, ja propozimet që u refuzuan

Ka pasur pakënaqësi pas publikimit të logos së re të Kosovës. FFK i prezantoi ato në një konferencë për shtyp. Fanellat nuk ishin pjesë e diskutimit, por për logot ka pasur debat. Në një votim ka rezultuar se 70% e votuesve...

Presidenti i Atletikës kundër Luiza Gegës: Smajlaj nuk u ankua dhe pushtoi Europën

Presidenti i Federatës Shqiptare të Atle tikës, zoti Gjergj Ruli, i kontaktuar nga “Panorama Sport”, në lidhje me zhurmën e krijuar nga atletia Luiza Gega, që sot do të përfaqësojë Shqipërinë, në Birmingam, ka dashur të reagojë. Pikerisht për...

Kampioni i rradhës që nxjerr atletika shkodrane- Franko Burraj

Prej disa muajsh një emër që po spikat në atletikën shkodrane dhe atë shqiptare është padyshim Franko Burraj. Një sportist i cili nga gara në garë po rrit jo vetëm rezultatet individuale por edhe ato teknike të tij duke...

Historike: Franko Burraj thyen rekordin e 400 metrave të Ilir Xhanit pas 21 vitesh

Pas disa përpjekjesh, atleti shkodran Franko Burraj më në fund ka arritur të thyejë rekordin kombëtar në garën e 400 metrave. Ka ndodhur kështu në garat e zhvilluara në Tarragona të Spanjës pikërisht në Lojërat Mesdhetare ku ai po...

Smajlaj-Tufi, dyshja e kampionëve tashmë larg njëri-tjetrit

Mbase ka kaluar në heshtje disi por në fakt ky është realiteti. Dyshja që punoi prej vitesh sëbashku dhe mes shumë përpjekjesh e sakrificash ia doli të jetë në elitën e atletikës europiane, tashmë nuk punojnë më me njëri-...

Ravio Rama, atleti “që bën ligjin” aktualisht në garat e shpejtësisë

Atletika shkodrane është shquar gjithë këto vitet e fundit për sportistë cilësorë që ka nxjerrë dhe sidomos në dy disiplina sportive, atë të kërcimeve dhe të shpejtësisë. Nëse tek e para tashmë kemi edhe një Kampion Europe si Izmir...

Sot kampionatet e moshave në atletikë, Vllaznia kërkon titullin për 15 vjeçarët

Periudha e pranverës si zakonisht shoqërohet gjithmonë me zhvillimin e garave më të rëndësishme të atletikës për moshat dhe kështu ka ndodhur edhe sivjet. Gjatë ditës së sotme, në "Elbasan Arena" do të zhvillohet kampionati kombëtar i atletikës për...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Këto janë vajzat e ‘Juban Danja’/ Ekipi që i dha emër...

Të mbledhësh rastësisht 12 vajza e gra dhe t’i vësh të luajnë futboll, duket një çmenduri. Nuk mund ta bësh as në Tiranën e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR