Zef Gjoni: Shkodra nderoi veten me organizimin e Memorialit

Suksesi I sportit të boksit në Memorialin e zhvilluar fundjavën e kaluar në Shkodër, ka zënë edhe pjesën më të madhe të emisionit “Sport Arena” të kësaj jave në televizionin Rozafa. I ftuar në studio ka qenë trajneri I Vllaznisë dhe njëkohësisht I kombëtares shqiptare Zef Gjoni që padyshim ka vlerësuar organizimin e këtij aktiviteti por edhe nivelin e paraqitur nga boksierët tanë. "Treguam edhe njëherë se dimë të presim e të organizojmë aktivitete shumë të rëndësishme. Kuptohet që nuk ishte e lehtë sepse mysafirë ishin shtete me boks të zhvilluar që marrin pjesë në turne të rëndësishëm. Por klubi Vllaznia me ndihmën e Bashkisë Shkodër bënë që gjërat të shkojnë mirë. Jam shumë i kënaqur edhe sa i takon cilësisë së ndeshjeve të zhvilluara.

Mbyllet Europiani i Shqipërisë, në Rinas vjen vetëm medalja e Elsidita Selajt

Kombëtarja e Shqipërisë u kthye mbreme me një medalje bronxi nga Kampionati Europian i Boksit i zhvilluar në Vladikavkaz (Rusi). Boksierja shkodrane Elsidita Selaj nderoi vendin tonë me vendin e tretë në Europian duke marre edhe medaljen e bronzte....

Shqipëria me 5 boksierë në edicionin e 20-të jubilar të “Adem Jasharit”

Javën e ardhshme, konkretisht në datat 24 dhe 25 nëntor në Mitrovicë të Kosovës do të zhvillohet turneu i 20-të jubilar "Adem Jashari". Një aktivitet ndërkombëtar i cili nga viti në vit merr përmasa gjithnjë e më të mëdha,...

BOKS- LIBRI I ARTE: TITUJT KAMPIONE NE VITE

Fituesit e kampionateve të BOKSIT  (si ekip): 1.1947 Partizani 2.1948 Partizani 3.1949 Partizani 4.1950 Partizani 5.1951 Partizani 6.1952 Partizani 7.1953 Partizani 8.1954 Puna 9.1955 Puna 10.1956 Partizani 11.1957 Partizani 12.1958 Partizani 13.1960 Partizani 14.1961 Partizani 15.1962 Partizani 16.1963...

Boksierët më të mirë të vendit, “sparing” në palestrën e Shkodrës

Sot në palestrën e boksit të Shkodrës është zhvilluar një ndeshje kontrolli ( sparing) mes sportistëve të ekipeve kryesore të vendit. Qëllimi i organizimit të këtyre ndeshjeve ka qenë testimi i formës së sportistëve dhe përzgjedhja e elementit më të mirë për aktivitetet e rëndësishme ndërkombëtare që e presin kombëtaren tonë. Niveli i boksimit të ditës së sotme ishte i larte duke pasur parasysh qe edhe boksieret qe moren pjese jane nder me cilesoret në vend.

Sa pak vlerësim për Zef Gjonin!

Opionin nga Aleksander KaçiKështu do mendoja se i respektojmë ne shkodranët bashkëqytetarët tanë. Edhe pse ato mund të jenë kampionë apo sportistë të nivelit e me shumë të ardhme. Edhe pse ato kanë bërë histori në sportin shkodran, shqiptar...

Kombëtarja e 18 vjeçarëve gati për Botërorin e Sofjes

Muajin e ardhshëm në Sofje të Bullgarisë do të zhvillohet Kampionati Botëror I boksit për 18 vjeçarët. Një aktivitet shumë I rëndësishëm në të cilin do të marrë pjesë krahas shumë shteteve nga e gjithë Bota, edhe Shqipëria. Për këtë, ditën e djeshme Federata Shqiptare e Boksit ka përcaktuar edhe përbërjen e ekipit tonë kombëtar. Edhe këtë herë ai do të drejtohet nga trajneri I mirënjohur Zef Gjoni që do të ketë përkrah edhe trajnerin tjetër shkodran Jozef Sermi. Ndërkohë në përbërje të ekipit do të jenë 5 boksierë, përgatitjet e të cilëve në fakt kanë kohë që kanë nisur në Shkodër.

Zeneli, Shytani e Marinaj, në turneun ndërkombëtar të Hercegnovit

Tre boksierë të Vllaznisë do të marrin pjesë në një tjetër turne ndërkombëtar. Bëhet fjalë për turneun që do të zhvillohet të shtunën dhe të dielën në Hercegnov të Malit të Zi. Boksierët pjesmarrës në këtë aktivitet do jenë Rexhildo Zeneli, Kristian Shytani dhe Syrjan Marinaj. Ata kanë kohë që stërviten me intensitet dhe pas pjesmarrjes së suksesshme pak kohë më parë në kupën “Pavarësia” në Kosovë, tashmë e kanë rradhën për t’u përfaqësuar në një tjetër veprimtari edhe më të rëndësishme.

Jurgen Uldedaj: Dua ta fitoj këtë titull për Shqipërinë!

Në vendin tonë do të organizohet jnë prej ndeshjeve më të mëdha të boksit. Të shtunën më datë 15 dhjetor, ora 18:-00 në ambientet e sallës sportive “Feti Borova”, pranë Tirana Olimpik Park, Jurgen Uldedaj, do të vihet përballë...

FSHBo vendos: Kampionati kombëtar starton më 24 shtator

Veprimtaria më e rëndësishme kombëtare e boksit, pikërisht kampionati I të rriturve, do të nisë pas dy javësh në Shkodër. Federata e këtij sporti e kishte programuar fillimisht për ta zhvilluar në javën e parë të tetorit megjithatë në...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Presidenti Matija: Në Champions nuk ka kundërshtar të lehtë, por Vllaznia...

Ka meritën e jashtëzakonshme jo vetëm të sukseseve të Vllaznisë, por edhe në rritjen e cilësisë së futbollit të femrave në Shqipëri. Treguesi më...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR