KRYESORE

Ylli i Barçës dhe ai i Realit promovojnë ”El Clasico”-n në një mënyrë interesante...

Real Madrid dhe Barcelona do të ndeshjen në xhiron e radhës së ligës elitare spanjolle.Kanë mbetur vetëm tre ditë para El Clasicos, ndjenjat e kësaj përballje kanë kapluar të gjithë tifozët e futbollit. Gati për derbin janë edhe Marco...

Në Kroaci e Slloveni 11 të arrestuar për kurdisjeve të ndeshjeve

Autoritetet policore në Slloveni dhe Kroaci finalizuan një aksion të përbashkët ndaj një rrjeti kriminal që kishte në fokus sportin, e që ishte bërë problem në vitet e fundit me korrupsionin, bastet ilegale dhe tentativat për të manipuluar ndeshjet....

Shpikësi brazilian kërcënon FIFA-n: Dua 100 milionë euro për idenë që më vodhën

Hejn Alemajn, një shpikës pajisjesh dhe sendesh sportive, kërcënon se do të hedh në gjyq organin më të lartë të futbollit, FIFA-n, sepse “i vodhi idenë” dhe dëmshpërblimi që ai kërkon është 100 milionë euro. Javën e kaluar, një...

FOTO / Napoli publikon shifrat mbresëlënëse të Hysajt si i majtë

Elseid Hysaj po arrin të përshtatet mjaft mirë si mbrojtës i majtë te Napoli, një pozicion që dukej se e kishte harruar, por tani ndeshje pas ndeshje po tregon se po ambientohet mjaft mirë në këtë pozicion. Pas dëmtimit...

Treshja e para 13 viteve sërish pranë bashkimit tek Vllaznia

Tek Vllaznia janë bërë sëbashku plot 13 vite më parë. Atëherë ishin vetëm 17 vjeçarë, i përkasin të njëjtës datëlindje- 1987 dhe janë i njëjti brez sportistësh. Fotoja e mësipërme është bërë pikërisht atëherë, në vitin 2004. Sot që...

Supersfida Vllaznia- Tirana s’luhet sonte. Shtyhet për në janar

Sonte në orën 18.00 në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" duhej të ishte luajtur ndeshja e shumëpritur e kampionatit kombëtar të basketbollit për meshkuj në mes Vllaznisë dhe Tiranës. Kalendari të paktën kështu e ka patur të planifikuar por...

Në Madrid ka panik, Ronaldo në dyshim ndaj Barcelonës

Ndërkohë që është duke u afruar “El Clasico” në Spanjë, tek Reali ka vend për panik. Kristiano Ronaldo është në dyshim sa i përket ndeshjes së radhës. Pas finales kundër Gremios, Kristiano Ronaldo është kthyer në stërvitje të diferencuar. Ylli...

Arsid Kruja nesër në FIFA gjyqi me arabët e Al Hajer

Dita e nesërme do të shënojë seancën gjyqësore në mes futbollistit të Vllaznisë Arsid Kruja dhe ish-klubit të tij, Al Hajer të Arabisë Saudite. Arsyeja është kërkesa për shlyerjen e detyrimeve financiare që ky klub ka ndaj këtij futbollisti....

Tërbuni fiton mes… borës ndaj Besëlidhjes

Ndeshja e shtyrë për shkak të reshjeve të shiut Tërbuni-Besëlidhja, është zhvilluar ditën e sotme në Pukë. Stadiumi “Ismail Xhemali” ishte i mbuluar totalisht nga bora, por kjo nuk i pengoi aspak skuadrat të zbrisnin në fushë, dhe madje...

Ish e dashura e Ronaldos pozon nudo…

Modelja e njohur dhe ish e dashura e yllit të Realit, Kristiano Ronaldo, Irina Shayk, ka publikuar disa foto të reja ku ajo shfaqet nudo. Këto foto janë pjesë e një seti të ri fotografi, ku Irina ka zgjedhur...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR