KRYESORE

Krymi e Torishta mundin edhe Partizanin. Vllaznia U-17 vazhdon kryesimin

Me dy gola të shënuar në pjesën e dytë të ndeshjes, Vllaznia U-17 ka marrë një tjetër fitore në kampionat dhe vazhdon të kryesojë renditjen. Ndeshja e zhvilluar paraditen e sotme në fushën sportive "Reshit Rusi", është dominuar nga...

Pjeshka sërish me probleme, prishen planet e stafit të Vllaznisë për formacionin

Ndryshimet e menduara në formacion nga stafi i Vllaznisë për ndeshjen me Teutën, duket se nuk do të marrin rrugë. Kjo ngaqë, njëri prej futbollistëve që mendohej të ishte titullar në këtë sfidë, pikërisht Denis Pjeshka, në stërvitjen e...

Legjenda e Barcelonës: Ronaldo si Nejmar? Ai di të shënojë vetëm me penallti

Legjenda e Barcelonës, Ksavi Hernandez, është rikthyer të flasë edhe njëherë tjetër për futbollin europian. I pyetur për më të mirin mes Ronaldos dhe Nejmarit, Ksavi shprehet se Nejmar është më i mirë. E vetmja gjë që Ronaldo di...

Telashe për Juventusin, Higuain dëmtohet dhe lë fushën e lojës në derbi

Një tjetër dëmtim ka prekur skuadrën e Juventusit dhe këtë herë ai që ka ngritur “flamurin e bardhë” është sulmuesi argjentinas Gonzalo Higuan. Një kontrast në mesin e fushës me Sirigu në minutën e 4-t, në derbin ndaj Torinos,...

Gjoka s’e mendon Teutën si “macen e zezë” të Vllaznisë. Tani është histori tjetër

Prej më tepër se 16 vitesh, ballafaqimet Vllaznia- Teuta nuk kanë shkuar ashtu si duhet për shkodranët. Madje, edhe brenda në fushën e tyre, nuk janë të pakta rastet që ata kanë dalë të mundur. Në këto rrethana, durrsakët...

Zidane drejt lamtumirës: Mund të largohem nga Reali në fund të sezonit

Trajneri Zinedine Zidane ka informuar drejtuesit e Real Madrid se mund të largohet nga skuadra në fund të këtij sezonit. Lajmin e ka konfirmuar e përditshmja spanjolle “AS”. Francezi është në sezonin e tij të tretë në krye të...

Gatuzo ngre zërin: Mjerë kush kursehet për Milanin! Kutrone? Të fejohet e të bëjë...

Sot ndaj Sampdorias, Milani kërkon suksesin e radhës pas fitoreve bindëse ndaj Spalit dhe Ludogoretstit në Ligën e Europës. Populli kuqezi u zgjua dje me lajmin e interesimit të një klubi të huaj për Xhenaro Gatuzon, me teknikun që nga...

Jorgji-Jemini për supersfidën e Kategorisë së Parë, ja kush gjykon sot në 3 ndeshjet...

Bylis-Tirana, kryendeshja e Kategorisë së Parë, Grupi i Jugut, do të gjykohet sot nga një treshe nga Elbasani, me kryesor ndërkombëtarin Enena Jorgjji. Është një ndeshje shumë e rëndësishme, edhe pse Tirana është e shkëputur me pikë, ndaj dhe...

Spalletti: Inter një ekip i brishtë, kemi edhe fatin kundër

Kriza e skuadrës së Interit vazhdon të thellohet, pasi zikaltërit ende nuk po dalin nga tuneli i rezultateve zhgënjyese. Humbja 2-0 dje ndaj Genoa në kampionat konfirmon këtë fakt, ndërkohë që gabimet në fushë janë nga më elementaret. “Kur...

Marrëveshja, Chelsea ofron Hazard në shkëmbin të Aguero

Chelsea është gati të ulet në bisedime me Manchester City në rast se “qytetarët” do të kërkojnë mesfushorin belg Eden Hazard, por vetëm me një kusht, që në këmbim të marrin sulmuesin argjentinas Sergio Aguero. Lajmin e ka konfirmuar...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia kryesuese para provës së Partizanit në transfertë

Fundjava rikthen emocionet e Kampionatit Kombëtar të Futbollit të Femrave, që do të luajë të shtunën të gjitha ndeshjet e javës së tetë. Në...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR