KRYESORE

Ditë historike për sportin, më 26 dhjetor filloi futbolli i vërtetë

Ndonëse futbolli nuk ka një datë të mirëfilltë të shpikjes si sport, ka të caktuar në historinë e tij një datë shumë të veçantë në të cilën u hodhën themelet e lojës që u bë më e dashura në...

U përfol si pasues i Milinkoviç, Kukësi përgënjeshtron emrin e Cungut

Që pas largimit të Mladen Milikoviç nga stoli i Kukësit, mediat kanë paraqitur një interes të madh për emrin e tranjerit të ri të kampionëve të vendit në fuqi. Shumë emra janë lakuar, media ka aluduar për takime të...

Strakosha, basti i fituar i Igli Tares, vlen sa Donnarumma!

Një bast i fituar me meritë të plotë. Kështu e cilëson faqja e specializuar “Lalaziosiamonoi” këmbënguljen e Igli Tares për të afruar te Lazio në vitin 2012 të riun shqiptar, Thomas Strakosha. Për gardianin kuqezi, drejtori sportiv i bardhekaltërve...

Partizani – Vllaznia, gati rrokada Sukaj-Çinari?

Xhevahir Sukaj nuk do të jetë më pjesë e Partizanit në gjysmën e dytë të sezonit dhe një gjë e tillë tashmë është e ditur nga të gjithë. Sulmuesi i të kuqve e ka shprehur hapur dëshirën për të...

Neymar: I lumtur te PSG-ja, synoj Topin e Artë

Neymar ka kundërshtuar sërish zërat që e lidhin me një transferim të mundshëm nga PSG_ja te Reali i Madridit, ndërsa ka treguar se ndihet mjaft i lumtur në kryeqytetin francez. Nga Doha, ku PSG-ja është për një turne festiv,...

Mourinho do sulmuesin brazilian, ofron 40 milionë paundë në janar

Manchester United është i gatshëm të bëjë një ofertë të hapur prej rreth 40 milionë paundësh për Malcom, sulmuesin e Bordeaux. Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, e konsideron brazilianin si perspektivën më të mirë në Europë dhe do...

Shtypi sportiv i sotëm/ Sukaj, Çinari, Shtubina në merkato

Mbyllja e ndeshjeve zyrtare dhe afrimi i merkatos së janarit, ka bërë që i gjithë fokusi edhe i medias së shkruar tashmë të përqendrohet tek kjo e fundit. Mjafton të shohësh faqet e para të gazetave sportive çdo ditë...

Votat e “BILD”: Ja më të mirët dhe dështimet e Bundesligës

Kohë pushimesh, kohë bilancesh. Bundesliga, që ka mbyllur siparin për këtë vit, do të rikthehet në fushë më 12 janar. Dhe me këtë rast “Bild” ka publikuar vlerësimet për gjysmën e parë të sezonit. Me seriozitetin maksimal, edhe pse...

Zbulohet tradhëtia, gjyqtari i njohur me lidhje sekrete me një 50 vjeçare

Gjyqtari Mark Clattenburg është në telashe, pasi media ka zbuluar se ai ka tradhtuar bashkëshorten. Sipas “The Sun”, 42-vjeçari kishte nisur një lidhje me 50-vjeçaren e divorcuar, Andrea Hodgkinson, pasi kjo e fundit mori me qera apartamentin e tij...

FIFA premton hetimin e futbollistëve rusë para Botërorit

FIFA ka premtuar se do të hetojë për dyshimet për dopingun në futbollin rus para se të nisë Botërori 2018. Një vendim i tillë do të mundë të dëmtonte edhe më tepër përfaqësuesen e Rusisë, që edhe ashtu është...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Bajraktari e dëmtuar, një shkodrane e zëvendëson nesër në ‘Loro Boriçi’

Neser ne oren 14.00 ne stadiumin "Loro Boriçi" do te luhet ndeshja eliminatore e Kampionatit Europian ne futboll per femra ne mes Shqiperise dhe...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR