KRYESORE

Interi nuk ka para, nuk do ketë blerje të mëdha në janar

Nga Kina nuk vijnë sinjale inkurajuese për sa i përket shtimit të fondve, dhe te Interi përgatiten për të vijuar me politikën e vetëfinancimit për merkaton e janarit. Do t’ju duhet fantazi Ausilios dhe Sabatinit për të përforcuar skuadrën...

Kontratë e re 4-vjeçare, Manchester City do ta bëjë Guardiolën më të paguarin

Manchester City është lider i Premier League, me 11 pikë avantazh mbi të dytin, i kualifikuar herët për në fazat e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve dhe, e vetmja ndeshje kur ka humbur këtë sezon ishte pikërisht në...

Golashënuesi europian i vitit, tre lojtarë në kuotë të njëjtë golash

Lionel Mesi humbi mundësinë e artë që kishte për të marrë i vetëm kryesimin në garën e golashënuesit më të mirë europian për vitin 2017. Argjentinasi shpërdoroi një penallti në fitoren 4-0 të Barcelonës ndaj Deportivo La Korunjës dhe...

Klubet pa humbje në Evropë

Manchester City, Barcelona dhe Atletico Madrid janë tri klubet e vetme ende pa humbje këtë sezon. Serie A, La Liga, Premierligë, Bundesliga dhe Ligue 1, në pesë ligat më të forta në Evropë, vetëm tri klube nuk dinë për...

Vala Superliga “tender” për Xhevahir Sukajn. Tre skuadra në garë pas tij

Sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj është në para disa dilemave se ku ta vazhdojë karrierën e tij tashmë që ka ndërprerë marëdhëniet me Partizanin. Shqipëria, Kosova apo Irani, janë tre opsionet e mundshme. Pasditen e djeshme u përhap lajmi se...

Vllaznia nis lëvizjet por drejtuesit preferojnë merkato “me silenciator”

Në Shkodër kanë filluar të bëjnë planet për merkaton. Emrat e parë kanë filluar të përfliten edhe në media por në fakt drejtuesit e Vllaznisë nuk kanë dëshirë që t'i kushtojnë rëndësinë e duhur kësaj çështje. Të paktën publikisht...

70 milionë euro për një yll, Hoeness e tha para 300 burrave!

Uli Hoeness këtë fundjavë ka bërë me zemër 300 tifozë të një “fan club”-i të Bayern-it, duke deklaruar se trajneri Jupp Heynckes mund të qëndrojë edhe një vit tjetër në Mynih dhe se klubi në verën e ardhshme mund...

Gossip/ Marika Baldini, fansja e Romës zbulohet ne det

Për Krishtlindje të gjithë presin babagjyshin që të sjellë dhuarata, por tifozja e Romës Marika Baldini ka zgjedhur bregdetin në këto ditë të ftohta dimri. Fotot e saj në rrjetet sociale ua kanë turbulluar mendjen ultrasve të Romës, të...

Shtypi sportiv i sotëm, flet Roland Luçi për Vllazninë

Asgjë të veçantë për Vllazninë dhe sportin shkodran në faqet e para të numrit të sotëm të gazetave sportive që dalin në vendin tonë. Natyrisht që nuk ka patur zhvillime ditën e djeshme dhe prandaj ka patur njëfarë anashkalimi....

Çudi në futboll/ Skuadra spanjolle fiton 47-0, por e masakrojnë: Na traumatizon fëmijët!

“Çfarë u mësojnë fëmijëve duke i poshtëruar në këtë mënyrë? Të humbasësh kështu, a nuk i shtyn fëmijët ta urrejnë këtë sport? A është normal një rezultat i tillë? Si mund të ndodhë që një skuadër ta shënojë çdo...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Bajraktari e dëmtuar, një shkodrane e zëvendëson nesër në ‘Loro Boriçi’

Neser ne oren 14.00 ne stadiumin "Loro Boriçi" do te luhet ndeshja eliminatore e Kampionatit Europian ne futboll per femra ne mes Shqiperise dhe...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR