Shkrihet klubi i Kategorisë së Parë, të gjithë lojtarëve u mbaroi kontrata!

Në Kategorinë e Parë ka klube që janë të mirë organizuar, jo vetëm pretendentët por edhe skuadra të tjera, por ka edhe nga ato që vuajnë në këtë aspekt. E gjitha për shkak të financave. Iliria e Fushë-krujës sezonin...

VELEÇIKU MES PROBLEMESH PËR INFRASTRUKTURËN

Ashtu si në shumë skuadra të tjera edhe tek Veleçiku të gjithë janë me pushime në këtë peridhë. Për rrjedhojë, asnjë nga drejtuesit nuk ka asnjë plan se çfarë do të ndodhë me skuadrën në sezonin e ri. Gjetja...

Kryebashkiaku Marinaj: Bashkia krah Veleçikut, ja kur përfundon stadiumi i ri!

Sigurimi i objektivit per te qendruar ne kategorine e pare serish, i ka gezuar te gjithe ne Malesine e Madhe. Skudra e tyre- Veleçiku ia doli vetem ne ndeshjen play-out megjithate pjestaret e saj kane festuar jo pak. Nje gje...

Elvis Plori i pavendosur për sezonin e ri

Sezonin e kaluar e nisi ne krye te Kastriotit ne Superlige dhe ne fund e mbylli me Burrelin ne kategorine e pare, skuader te cilen e shpetoi nga renia prej kategorise. E kemi fjalen per trajnerin shkodran Elvi Plori i...

Shkrihet skuadra e Kategorisë së Parë, stafi dhe lojtarët largohen!

Në Kategorinë e Parë ka shumë ekipe që lënë gjurmë edhe sepse janë debutuese, por ka edhe nga ato që luajnë 2-3 sezone dhe më pas “zhduken” nga harta e futbollit shqiptarë. Ka ndodhur me Himarën, Mamurrasin apo dhe...

Revolucion në Kategorinë e Parë, zbardhet propozimi. Ja si ndryshon gara

Bëhet gati revolucioni në Kategorinë e Parë. Ajo që shefi i Sektorit të Garave në FSHF, Lysjen Nurishmi, lajmëroi disa ditë më parë, dje ka marrë formë zyrtare. Drejtuesit e federatës kanë nisur takimet konsultative me përfaqësuesit e klubeve...

Samuel Nikaj: Vllaznia duhet të lëvizë sa më shpejt dhe të ndërtojë një ekip...

Vllaznia është një çështje e të gjithë shkodranëve dhe për më tepër e atyre që merren me futboll. Ish-zv/trajner i skuadrës dhe gjithashtu një ish-lojtar, Samuel Nikaj, vendos të japë opinionin e tij për ekipin e sezonit që u...

Futbollistët e Vllaznisë në ankth. Në pritje të së ardhmes të tyre

Sezoni futbollistik 2018-2019 ka ditë që ka përfunduar për Vllazninë dhe futbollistët kanë marrë pushimit. Por ajo që të bën përshtypje është se ata nuk kanë marrë asnjë njoftim se kur do të mblidhen sërish për të nisur punën...

Hidhen piketat për 4 sezonet e ardhshme të Kategorisë së Parë

Federata Shqiptare e Futbollit ka filluar takimet konsultative me klubet e Kategorisë së Parë për rishikimin e strukturës dhe formulës per 4 sezonet e ardhshme, 2019-2023. Sekretari Përgjithshëm i FSHF, Ilir Shulku, sëbashku me Shefin e Sektorit të Garave, Lysien...

Agim Canaj sqaron të ardhmen: Pres ofertën, Vllaznia varet nga… zgjedhjet

Agim Canaj mirëpret ofertën e Vllaznisë. Klubi e ka projektuar edhe për sezonin e ri, e megjithatë duket se rinovimi varet i gjithi prej… zgjedhjeve. Një gjë të tillë e pranon edhe vetë trajneri gjatë një intervistë të dhënë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Ndryshime në pankinën e “Juban Danja”, ikën Preka. Ja kush e...

Mbyllja e sezonit futbollistik është shoqëruar edhe me ndryshime në pankinën e ekipit të futbollit të femrave "Juban Danja". Kështu, nga sa bëhet e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR