Shpërthen sulmuesi i bluve: Lojëra politike dhe korrupsion i pastër, turp për ata që...

Dinamo u mposht ditën e sotme nga Korabi, në ndeshjen e fundit të fazës së dytë, teksa me këtë humbje kryeqytetasit zbresin në vendin e tretë të renditjes, në grupin A. Ndeshjen e vendosur një penallti e shënuar nga Skuka...

Futbollisti i kërkuar nga Vllaznia mund Dinamon dhe i jep vendin e parë Burrelit

Korabi triumfoi ndaj Dinamos me rezultatin 1-0, në supersfidën e vlefshme për javën e 18-të të Kategorisë së Parë dhe me kete rezultat eshte Burreli i Samuel Nikaj qe siguron vendin e pare ne renditje pas perfundimit te fazes...

Besëlidhja pa trajner. Sinan Bardhi jep dorëheqjen nga pankina lezhjane

Sinan Bardhi jep dorëheqjen e parevokueshme nga pankina. Edhe pse Besëlidhja fitoi bindshëm përballë Veleçikut në Lezhë, barazimi që mori Vora ndaj Partizanit B e la zyrtarisht jashtë zonës “play off”. Dalja nga objektivat ka detyruar trajnerin që të...

Dy shkodranë i japin fitoren dhe kreun e renditjes Burrelit

Dy futbolliste shkodrane i kane dhene nje tjeter fitore Burrelit te drejtuar nga trajneri shkodran Samuel Nikaj dhe bashke me kete fitore, i kane dhene edhe vendin e pare ne renditje. Donat Toma dhe Uendi Vecaj kane shenuar dy...

Burreli sot për të parakaluar sërish Dinamon, Veleçiku luan ndaj Besëlidhjes

Do luhen ditën e sotme 3 ndeshjet e javës së 18-të të Grupit A në Kategorinë e Parë. Burreli do të presë në shtëpi Orikun ku do të tentojë të marrë 3 pikë për të parakaluar Dinamon kryesuese. Diferenca me...

Në Shkodër nuk lejohen, por në sfidën e kategorisë së parë tribuna është plot...

Tomori-Egnatia ishte supersfida e ditës së sotme në Kategorinë e Parë. Takimi i luajtur në Berat u mbyll me fitoren minimale 1-0 për vendasit falë golit të shënuar nga Mikel Canka me penallti. Ajo që bie në sy në...

Veleçiku ‘i bën gropën’ vetes. ‘Partizani B’ e mund me përmbysje brenda në Shkodër

Duhej te ishte ndryshe, por ja qe Veleçiku po e sheh veten duke rreshqitur gjithnje e me poshte dhe tashme shpresat per te mbijetuar serish ne kategorine e pare jane gjithnje e me te pakta per te. Kjo sidomos pas...

Sulmuesi Hoxha: Besëlidhja nuk dorëzohet kurrë. Kthehemi në katërshe

Besëlidhja vijon stërvitjen në kuadër të javës së 17-të, e cila e çon në Orikum. Fitorja me përmbysje ndaj Dinamos ka ngjallur shpresat për të kapur zonën “play off”, ndaj lezhjanët as që e mendojnë blofin. Edmond Hoxha mendon...

Bizhdili apel Dukës: Gjyqtarët kanë marrë peng FSHF- në

Besa “shfryn” ndaj gjykimit. Humbja e fundit përballë Egnatias djeg ende, pasi e ka larguar nga objektivi “Superiore”. Kavajasit kanë pretendime për vendimet e Eldorian Hamitit. Është vetë Nexhat Bizhdili që reklamon rastet, ndërsa hapur thotë që gjyqtarët kanë marrë...

Shtatë gola në Lezhë, Bardhi tregon se si Besëlidhja përmbysi Dinamon nga 1-3 në...

Ndeshje dramtike në Lezhë, mes dy skuadrave me shumë histori në futbollin shqiptar që dekadën e fundit enden në Inferiore. Besëlidhja-Dinamo prodhoi shtatë gola, katër për vendasit dhe tre për blutë e Dinamos. Një ndeshje mjaft emocionuese, bukurinë e së...

FUTBOLLI I FEMRAVE

E VEÇANTË/ Ardiola Raxhimi rikthehet të luajë tre muaj pas lindjes....

Vllaznia fitoi sot 9-1 ndaj Kinostudios në ndeshjen e rradhës për kampionat dhe në fakt, kjo nuk përbën ndonjë risi sepse ekipi shkodran vazhdon...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR