Pelinku i pavendosur për të ardhmen. Ende s’dihet nëse do vazhdojë me Veleçikun

Mesfushori shkodran Izmir Pelinku ka qenë një nga pikat më të forta të Veleçikut në sezonin e fundit. Ai ka dhënë ndihmën e tij për arritjen e suksesit, ngjitjen në kategorinë e parë. Por ndërkohë, tashmë pas arritjes së...

“Vllaznia B” e pëson sërish. Mundet nga Luzi 2008

Pas humbjes në ndeshjen e kaluar në Kukës, "Vllaznia B" është mundur sërish. Këtë herë në Luz nga skuadra vendase me rezultatin 0-2. Djemtë e drejtuar nga trajneri Kraja janë përpjekur për të marrë një rezultat pozitiv dhe për rrjedhojë...

“Vllaznia B” fiton “derbin” me Adën. Shaba e Palushani protagonistë për kuqeblutë

"Vllaznia B" ka arritur të marrë një tjetër fitore në kampionat, këtë herë në "derbin" ndaj Adës në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme në Velipojë. Kuqeblutë në fakt kanë arritur të përmbysin gjithçka në pjesën e dytë pasi...

Kategoria e dytë, Veleçiku fiton sërish. Kaçi shënon por Ada humbet

Ditën e sotme janë luajtur ndeshjet e javës së dytë të kategorisë së dytë. Në këto ndeshje spikat fitorja e dytë rradhazi e ekipit të Veleçikut të Koplikut. Në ndeshjen e luajtur në fushën e kompleksit sportiv "Duli", koplikasit kanë fituar me rezultatin 2-0. Me këtë fitore, ata janë ngjitur në krye të tabelës së klasifikimit me pikë të plota- 6 dhe konsiderohen ndër ekipet pretendente për t'u ngjitur në kategorinë e parë.

Besimi i Rrojit: Ada mund t’i fitojë të gjitha ndeshjet

Të dielën që shkoi Ada e humbi ndeshjen e rradhës, atë të luajtur në Gramsh, në shifrat 0-3 ndaj vendasve. Në kampin velipojak kjo humbje është analizuar tashmë, janë nxjerrë të metat dhe njëkohësisht po merren masat për një...

Klubi shkodran po e mendon si opsion: ‘Vllaznia B’ drejt shkrirjes

U krijua disa vite me pare me nje ide te qarte per te promovuar lojtaret e rinj dhe deri diku ia arriti qellimit, megjithate me kalimin e viteve gjerat erdhen duke ndryshuar dhe per momentin "Vllaznia B" ekziston vetem...

E BUJSHME/ Veriu në festë, një tjetër skuadër ngjitet një kategori më lart

Tashmë nuk ka dyshime. Mirdita është zyrtarisht në Kategorinë e Dytë në futbollin shqiptar. Skuadra veriore kaloi me sukses edhe testin e parafundit në Kategorinë e Tretë, teksa mposhti 5-2 Osumin. Një takim spektakolar ai i zhvilluar në Kamzë,...

Shkumbini ”akuzon”: Humbëm ndaj një skuadre balerinash, si ajo e Veleçikut

Shkumbini nuk arriti të fitonte finalen e “Play out” ndaj Veleçikut. Skuadra peqinase humbi mundësi për t’u ngjitur në Kategorinë e Parë. Ndeshja u vulos nga një gol në minutën e 111-të dhe i hoqi mundësin Shkumbit për të...

Harrohet festa për Veleçikun. Drejtuesit “ende në gjumë”

Jehona që shkaktoi ngjitja e Veleçikut në kategorinë e parë të futbollit shqiptar, duket se tashmë ka marrë fund. Dy javë pas kësaj arritje, në Malësi të Madhe, askush nuk kujtohet për futboll. E kemi fjalën për drejtuesit, ata...

“Vllaznia B” mund 4-2 Vorën. Spikasin Dibra dhe Erkoçeviq

Tjetër fitore për ekipin B të Vllaznisë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të të kategorisë së dytë, ai ka mundur 4-2 ekipin e Vorës në ndeshjen e luajtur në "Reshit Rusi". Ndeshja ka dhuruar shumë gola sepse është bërë një lojë e hapur nga të dy skuadrat. Madje, kanë qenë miqtë që kanë shënuar të parët por pa kaluar shumë minuta ka barazuar Arenc Dibra për Vllazninë B. Më pas, do të ishte Bekim Erkoçeviq që do të shënonte golin e avantazhit dhe pjesa e parë do të mbyllej në shifrat 2-1. Edhe e dyta do të dhuronte po kaq gola. Për shkodranët do të shënonte sërish Dibra ndërsa tjetri do kishte për autor Hallunajn.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR