Vllaznia U-19 e mbyll fazën e dytë me “poker” në Kukës

Ndeshja e sotme e luajtur në stadiumin "Zeqir Ymeri" të Kukësit në mes skuadrës vendase dhe Vllaznisë, e vlefshme për kampionatin kombëtar të 19 vjeçarëve, është mbyllur me fitoren 4-0 të shkodranëve. Një fitore që u ka mjaftuar kuqebluve...

Vllaznia U-17 rikthehet tek sukseset. Fiton 2-0 brenda në Kukës

Ndonëse luante në Kukës ndaj njërës prej rivaleve të saj, Vllaznia U-17 është kthyer tek fitoret dhe të forcojë pozitat në vendin e dytë në renditje. Në ndeshjen e luajtur paraditen e sotme në Kukës, shkodranët kanë bërë një...

VIDEO/ Me ken shkodran tana i ban, ky po që është gol!

Kampionati i moshave për të rinj është mjaft interesant dhe ka shumë përballje të forta. Klubet e Superiores mund të gjejnë mjaft elementë që mund t’u bëjnë punë për të ardhmen, ndërkohë që ka edhe klube që një pjesë...

Ndodh në Shkodër, arbitri mbyll ndeshjen 12 minuta para se të mbarojë koha e...

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e djeshme në ndeshjen e futbollit mes Vllaznisë U17 dhe PortoU17, e luajtur në fushen sportive “Reshit Rusi” të Shkodrës. Arbitri kryesor i ndeshjes ka sinjalizuar mbarimin e ndeshjes 12 minuta pa mbaruar...

E pafalshme/ Vllaznia U-17 mundet në Shkodër nga një prej ekipeve më të dobëta

Momentet negative të ekipit Vllaznia U-17 vazhdojnë. Sot ata kanë pësuar një tjetër humbje, madje ndaj njërit prej ekipeve më të dobëta të kampionatit, Portos. Ky i fundit ka fitur me shifrat 1-0 brenda në fushën sportive "Reshit Rusi"....

AAS pas Tiranës, mund edhe Partizanin. “I bën nder” Vllaznisë

Vllaznia U-19 pas ndeshjeve të javës së 17-të të kampionatit është ngjitur pas shumë javësh në vendin e parë në renditje. Ka ndodhur kështu edhe pas fitores së saj të thellë 7-0 ndaj Portos por më tepër nga ndalja...

Vllaznia U-19 goleadë ndaj Portos dhe merr vendin e parë

Java e parafundit e fazës së dytë të kampionatit të 19 vjeçarëve ka dhuruar një fitore shumë të thellë të Vllaznisë. Ajo ka mundur me rezultatin 7-0 ekipin e Portos. Në ndeshjen e luajtur në "Reshit Rusi" kanë folur...

Shënojeni këtë emër: Nebi Qokthi, 12 vjeçari që po spikat tek Akademia Vllaznia!

Shkodra është shquar gjithmonë si qyteti që nxjerr shumë talente futbolli. Ato ndër vite kanë furnizuar jo vetëm ekipin e Vllaznisë por edhe atë kombëtar ndërkohë që vitet e fundit, futbollistët shkodranë janë hapur edhe nëpër Botë. Tek Akademia...

Njihuni me Egzon Shimaj, një tjetër yll në rritje i futbollit shkodran.

Dihet tashmë që Shkodra është djepi jo vetëm i futbollit shqiptar por dhe talenteve të reja që vijnë nga kjo fushë. Kështu kohët e fundit, një ndër të rinjtë që ka tërhequr vëmendjen pas disa debutimeve të tij në...

Vjen ftesa, një futbollist i Vllaznisë grumbullohet në kombëtaren U-19

Kombëtarja shqiptare e 19 vjeçarëve do të grumbullohet ditën e hënë për dy ndeshjet e rradhës miqësore që do të zhvillojë. Bëhet fjalë për dy takimet me kombëtaren e Kazakistanit, të cilët do të luhen në datat 24 dhe...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR