Vllaznia “humbet” me Sukajn dhe me Skënderbeun

Skënderbeu ka triumfuar sonte në Shkodër ndaj një Vllaznia që e humbi vetë ndeshjen. Problemet që u krijuan para ndeshjes me Sukajn apo Gocajn sollën jo pak amulli në kampin shkodran. Për rrjedhojë korcarët vijojnë rrugën e tyre të pretendimeve ndërsa për Vllazninë ka shumë pikëpyetje për të ardhmen. Humbja e sotme do t’i krijojë jo pak probleme kësaj skuadre.

Sukaj, klubi bën gati pezullimin 6 mujor

I çuditshëm veprimi I sulmuesit të Vllaznisë Xhevahir Sukaj para ndeshjes. Në momentin që trajneri Vata ka qenë duke zhvilluar analizën me ndarjen edhe të detyrave për secilin lojtar që do luante në këtë ndeshje, sulmuesi ka deklaruar që nuk do luante. Arsyeja ishte kërkesa e tij për të marrë para ndeshjes këstin e kontratës prej 10 mijë eurosh. Vata I ka kërkuar atij të luante në këtë ndeshje dhe pastaj gjërat do zgjidheshin por Sukaj I është mbajtur kërkesës së tij.

Bashkia Shkodër, 8 milionë ekipit për fitoren ndaj korçarëve

Edhe për ndeshjen e rradhës me Skënderbeun, Bashkia Shkodër si administratorja e klubit të futbollit Vllaznia, ka akorduar të njëjtën premio si për ndeshjen e kaluar në Fier ndaj Apolonisë. Pra, në rast fitoreje në takimin  me korçarët, ekipi shkodran do të shpërblehet me 8 milionë lekë të vjetra. Nëse shuma e premtuar për fitoren në Fier tashmë është marrë nga futbollistët kuqeblu përmes bankës, ata kanë në dorë të marrin të njëjtën shumë sërish nëse fitojnë edhe në ndeshjen e rradhës.

Vujadinoviç me probleme. Do luajë me gjilpërë

Portieri I Vllaznisë Miroslav Vujadinoviç vazhdon të ketë probleme me kaviljen e këmbës së tij të djathtë. Ai edhe në Fier ka luajtur I parikuperuar plotësisht, dhe këtë gjë do bëjë edhe ndaj Skënderbeut. Madje portieri nga Podgorica edhe në stërvitjen e djeshme ka ndjerë jo pak dhembje e për rrjedhojë vërehet edhe një enjtje sërish e kaviljes megjithatë vetë ai dhe stafi mjekësor kanë bërë të ditur se Vujadinoviç do jetë në fushë ndaj Skënderbeut.

Vata:Vllaznia do ta mundë Skënderbeun

Trajneri i Vllaznisë Rudi Vata është i bindur se skuadra e tij mund t'ia dalë të fitojë pasditen e nesërme ndaj Skënderbeut. Një besim që ai e bazon tek puna e bërë këto ditë, entuziasmi i skuadrës dhe kualitetet që ka në rradhët e saj. “Unë besoj se i kemi kualitetet e duhura për ta fituar këtë ndeshje. Kemi një grup të mirë lojtarësh, nbi të gjitha solid. Vetë përballja me një kundërshtar të tillë të motivon dhe prandaj nuk kam aspak frikë përpara kësaj ndeshje”-ka thënë ai.

Ferid Rragami, gati nderimi si “Legjenda e futbollit shqiptar”

Pas pak ditësh, Federata Shqiptare e Futbollit pritet të zhvillojë një ceremoni interesante për të nderuar disa figura të shquara të futbollit shqiptar ndër vite. Një ndër ta që pritet të nderohet me titullin  e lartë "Legjenda e futbollit shqiptar" është edhe ish-futbollisti i Vllaznisë Ferid Rragami. Lajmi bëhet i ditur nga burime pranë FSHF-së sipas të cilave, krahas Rragamit do nderohet edhe Faruk Sejdini dhe ndonj tjetër.

Vllaznia, gati dy blerje të reja shumë të rëndësishme

Mund të duket e çuditshme por është e vërtetë. Vllaznia pavarësisht zhurmës që po bën në media gjoja për blerje të bujshme në janar, në fakt duket se nuk ka asgjë serioze në këtë mes. Mungojnë paratë e prandaj nuk bëhet fjalë të vijnë as Bala, Lika, Dushku dhe as Boadu e Ambouret. Në kushte të tilla, trajneri Vata i ka hyrë seriozisht stërvitjes dhe me shumë mundësi në janar, pasi të ketë bërë edhe një fazë të mirë përgatitore, të jetë në formacion.

Vllaznia, plani B i merkatos: Boadu dhe Ambouret

Drejtuesit e Vllaznisë e kanë marrë seriozisht punën e merkatos së janarit. Ata përveçse janë vënë në ndjekje të tre futbollistëve të Tiranës, LIkës, Balës dhe Dushkut, nuk po qëndrojën duarkryq duke menduar edhe për një refuzim të këtyre lojtarëve ose pamundësi për t’u shkëputur nga bardheblutë. Për këtë arsye, mësohet se drejtuesit kuqeblu kanë gati planin B të merkatos.

Edi Martini: Sulmi ndaj Shabës ngaqë më ka akuzuar më përpara

Prej tre ditësh në mediat lokale dhe ato qendrore, ka shpërthyer çështja "Martini".Në fillim ka qenë deklarata e Martinit në televizionin lokal por që është "trashur" në një prej gazetave të përditshme. Me qëllim "skupin", kjo gazetë prej dy ditësh po kërkon të nxjerrë të tjera gjëra në dritë. Sot shkruhej që gjoja një tjetër ish-futbollist i njohur i Vllaznisë ka dalë kundër Martinit duke e quajtur njeri konjuktural.

Vllaznia fiton 3-0 ndaj Dinamos për kupë

Vllaznia e mbushur me element të ri, me ndonjë përjashtim të vogël, ka fituar ndeshjen e tretë të fazës së grupeve, e vlefshme për Kupën e Shqipërisë. Tre golat e Gjinit, S.Shabës dhe të Markolajt, në pjesën e dytë, pikërisht në minutat 53, 70 dhe 78, i kanë dhënë një fitore të merituar kuqebluve, që përballë kishin një Dinamo, me element akoma më të ri, seç ishin shkodranët në total.

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR