Pas fitores javen e kaluar ndaj Flamurtarit ne sfiden mes dy kryesueseve, Vllaznia futsall eshte ndalur ne ndeshjen e rradhes per kampionat, ate te zhvilluar mbremjen e djeshme ne pallatin e sportit “Asllan Rusi” te kryeqytetit ndaj ekipit te Tiranes.

Ndonese shkodranet kane shenuar te paret dhe kane qene edhe me pas ne udheheqje te rezultatit, ne fund nuk kane qene ne gjendje ta ruajne ate dhe si rrjedhoje jane mundur me rezultatin 8-5.

Pjesa e pare e ndeshjes eshte shoqeruar me nje loje te kontrolluar nga kuqeblute e trajnerit Bujar Celufaj qe kane kaluar edhe ne avantazh me ane te futbollistit Brilant Hasaj. Kjo pjese eshte mbyllur me kete gol, nderkohe qe edhe fillimi i se dytes eshte i mireper ta teksa udheheqin 3-1.

Por me pas gjerat moren rrjedhe tjeter dhe bardheblute perfituan duke e kthyer rezultatin ne favorin e tyre dhe duke e fituar kete ndeshje ne shifrat 8-5. Ne kete menyre pas kesaj jave, Vllaznia futsall zbret ne vendin e trete te renditjes.

Megjithate i gjithe fokusi i saj do te jete i perqendruar tek faza play-off, aty ku sebashku me Flamurtarin dhe Tiranen pritet nje rivalitet i forte per titullin kampion te ketij sezoni./SHKODRA-SPORT.COM/