Replika për titullin e vitit 1989, Agustin Kola: Musta nxirr emrat, Tirana e meritoi

Agustin Kola nuk është dakord me Perlat Mustën për sa i përket sezonit të vitit 1989, kur Tirana u shpall kampione. I jep një përgjigje të stilit të tij të drejtpërdrejtë ish-portierit të shquar të Partizanit dhe...

Speciale nga Besnik Dizdari/ 95 vjet më parë botohej ‘Gazeta e Sportit’

Shkodër 1925 – gazeta e parë sportive… Ajo ishte një gazetë modeste, prej 4 faqesh të vogla, format 22.7 x 30.8 cm. Kish dalë dy herë në muaj dhe ishte shtypur në shtypshkronjën “Nikaj” në Shkodër....

HISTORI/ Vllaznia e viteve ’80, një nga më të mirat e volejbollit shkodran

Volejbolli shkodran në vite ka nxjerrë nga rradhët e tij lojtarë shumë të talentuar por në fakt numri i trofeve të fituar nuk është dhe aq i madh. Ka vetëm një titull kampion të fituar, atë të sezonit 2016-2017, ndërkohë...

Perlat Musta: Lojtarët e Tiranës bënin shkollë dhe gjenin shtëpi, mua ma lanë gruan...

Ish-portieri i Partizanit dhe Kombëtares, në intervistën e dhënë për “Panorama Sport” hedh dritë mbi një ng jarje të ndodhur para 31-vite, ku ai dhe tre futbollistë të tjerë të “demave” u pezulluan pas shpikjes së disa normave. Musta...

HISTORI/ DOZHA E BUDAPESTIT DHE SHUJP KERAJ

Nga NAMIK MEHMETI Ne keto dite karantine, per te mbuluar kohen e lire per shetitje apo per takime per nje kafe me miq e shoke, je I detyruar jo vetem t'i rikthehesh rileximit te librave, por edhe germosh e shfletosesh...

HISTORI/ Kur Adile Dani, Faruk Kalleshi e Sabah Bizi shpalleshin “Sportistët më të mirë...

Sportistët shkodranë gjithmonë kanë qenë ndër më të mirët në Shqipëri dhe për rrjedhojë nuk u kanë munguar edhe vlerësimet e ndryshme që janë bërë në anketa apo çmime që janë dhënë. Sot do të ndalemi tek Anketa e "5...

Ish- kapiteni Grima kujton kupën e vitit 2008: Momente që nuk harrohen kurrë

Ditet e fundit, RTSH Sport ne ciklin e transmetimeve te ndeshjeve te viteve te kaluara, ka transmetuar edhe finalen e Kupes se Shqiperise te vitit 2008 ne mes Vllaznise dhe Tiranes. Kjo sfide e luajtur ne Elbasan u fitua 2-0...

Neptun Bajko: Po të vendoste ushtria, Partizani do bëhej si Juventusi

Neptun Bajko e merr shtruar replikën me Agustin Kolën, që i pat thënë “dhëndri i gjeneralit”. I rik thehet me detaje titullit të vitit 1989, kur fitoi Tirana dhe 4 lojtarë të Partizanit u dënuan në fazën e tretë...

Bylyku: Na quanin ekipi i rrugaçëve dhe vagabondëve

Nuri Bylyku, njeriu që ka kaluar 38 vite të jetës së tij te klubi i Tiranës, e cilëson Partizanin si djalin plëngprishës të bardhebluve. Duke marrë në konsideratë edhe deklaratat e disa personazheve të shquara të klubit të kuq,...

Ndeshjet e mëdha të basketbollit shkodran të përshkruara nga studiuesi italian Giovani Armillotta

Basketbolli shkodran ne vite eshte shquar per shume emra te medhenj te dale nga rradhet e tij, per trofete e fituara por edhe ndeshjet e medha qe ka zhvilluar, si ne arenen kombetare ashtu edhe ne ate nderkombetare. Studiuesi...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR