Sondazhi/ Shkodranët preferojnë Paulin Ndojën si ‘portieri më i mirë’ në historinë e Vllaznisë

Shkodranët preferojnë si portierin më të mirë në historinë e Vllaznisë, legjendën e saj Paulin Ndoja. Shumëkush ndoshta niset nga ato çfarë ka dëgjuar për këtë portier, të tjerë e kanë parë vetë në fushën e lojës dhe ndonëse...

Nga Lorenci tek Zogaj, ja kush janë futbollistët lezhjanë që kanë luajtur me Vllazninë

Që prej krijimit të skuadrës lezhjane (në fillim Bardhyli e më pas Besëlidhja), një bazë e rëndësishme e saj kanë qenë edhe futbollistët dhe madje edhe trajnerët shkodranë. Numri i tyre është jashtëzakonisht i shumtë dhe kjo tregon se...

Rraklli: Frajburg solli dy mikrobuze me veshmbathje për të më blerë

Ish-sulmuesi i përfaqësueses shqiptare të futbollit, Altin Rraklli, ka hyrë në histori si shqiptari i parë në Bundesligë. Për më tepër, ai ka qenë ndër të paktët lojtarë në fillimin e viteve ’90 që arriti të siguronte shpërblim për...

HISTORI/ 21 korrik 2011, dita kur nisi ‘rrëshiqtja’ e Vllaznisë

Prej nëntë vitesh shkruajmë e flasim për probleme tek Vllaznia. Pavarësisht dëshirës për të bërë gjëra të mira, skuadra më e vjetër e futbollit shqiptar, më shumë ka vuajtur sesa ka ndjerë ndonjë gëzim gjatë kësaj periudhe. Kalimi i...

Ish-presidenti Selami: Tirana na vodhi titullin dhe Kupën

Polemikat për kampionatin e sezonit 1996-1997 thellohen edhe më tej në “Panorama Sport”, pikërisht 23 vite më pas, në një kohë që në Shqipëri futbolli ka ndalur prej përhapjes së koronavirusit. Pas disa prononcimeve ekskluzive të protagonistëve të asaj...

PUBLIKOHET PËR HERË TË PARË/ Kol Laca, i pari që luajti futboll në Shqipëri...

Tashme te gjithe e dine se futbolli ne Shqiperi ka nisur te luhet per here te pare ne vitin e larget 1905. Ky qytet ashtu si ne shume gjera te tjera, eshte i pari edhe ne futboll, ndonese kete...

Gjondeda replikë me Çelën: Na rrahën lojtarët para Tiranës, Flamurtari ia vodhën titullin më...

Latif Gjondeda, trajneri që drejtoi pak muaj Flamurtarin në vitin 1997, i përgjigjet ekskluzivisht për “Panorama Sport” ish-shefit të sektorit të garave në FSHF, Besnik Çela, në lidhje me historitë që ka prodhuar sezoni 1996-1997. Gjondeda tregon ngjarje të...

Sokol Kushta i ashpër me Besnik Çelën: Nuk luhet futbolli vetëm për Tiranën dhe...

Sokol Kushta ka reaguar ashpër ndaj Besnik Çelës, për një intervistë të dhënë nga ky i fundit për “Panorama Sport” ku u shpreh se titullin e 1997-ës që fitoi Tirana, e humbi Flamurtari. Nëpërmjet një postimi në profilin zyrtar, Kushta...

Moisi Dalipi: Arbitri i finales së vitit ’97 ishte shkodran, por e ndryshuan për...

Zhurma ne lidhje me titullin kampion te vitit 1997 vazhdon. Vlonjatet jane te bindur se atyre "ua vodhen" titullin, per t'ia dhene Tiranes dhe nje nder elementet qe ata nxjerrin per ta vertetuar kete gje, eshte edhe ndryshimi i...

Muxhaj i përgjigjet Çelës: Ishte kampionati i Tomorit dhe pikë, rregullorja u ndryshua

Është ndezur debati në “Panorama Sport” sa i takon titullit kampion të sezonit 1999-2000, i vendosur nga një ndeshje shtesë në stadiumin e Elbasanit mes Tiranës dhe Tomorit, që shpalli fitues bardheblutë. Pas rrëfimeve të protagonistëve të kohës në kampin...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR