Dikur pjesë e Kombëtares, sot Vajushi është në dështimet e Serisë B

Ish-sulmuesi i Kombëtares, Armando Vajushi nuk po kalon një sezon të mirë me ekipin e pro Vercellit në Serinë B. 26-vjeçari është vendosur në listën e futbollistëve më të dobët të kampionatit të dytë më të rëndësishëm në Itali. “Tuttomercatoweb”...

“Shpëton” Hysaj, mbrojtësi i Atletikos i largohet Napolit

Elseid Hysaj është kthyer në një titullar të padiskutueshëm tek klubi i Napolit, që në mbërritjen e tij tek ky ekip. Sarri ia dinte vlerat mbrojtësit të kombëtares shqiptare, pasi kishte punuar më parë me të tek Empoli. Megjithatë...

Flamurtari largon edhe shkodranin e fundit nga rradhët e tij

Pas dy të parëve largohet edhe shkodrani i tretë nga rradhët e Flamurtarit. Çka do të thotë se tashmë në rradhët e kësaj skuadre nuk ka më asnjë futbollist nga ky qytet. Bëhet fjalë për ekipin prishtinas që merr...

Hysaj ka shans ta tregojë veten te Napoli deri në verë

Mbrojtësi I Shqipërisë Elseid Hysaj nuk po kalon një moment të mirë te Napoli. Lojtari ka marrë kritika së fundmi, pasi ai e ka të vështirë që të ndihmojë ekipin në aksionet sulmuese. Në Itali mediet shkruajnë se shkodrani...

Shkodrani Anton Qafarena në finalen e Kupës së Gjermanisë në volejboll

Volejbollisti shkodran Anton Qafarena shumë shpejt është shndërruar në një nga protagonistët kryesorë të ekipit të tij gjerman Volleyball Bisons Buhl. Mbrëmjen e sotme, është zhvilluar ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Gjermanisë dhe përballë këtij ekipi ka qenë TSV...

Ish-ndihmësi i Marçelo Lipit: Problemi i Napolit quhet Elseid Hysa

Adriano Bakoni është një prej ekspertëve të taktikës më të njohur në Itali. Për disa vite me radhë ai ka qenë krahu i djathtë i Marçelo Lipit, duke punuar përkrah tij gjatë Botërorit 2006, për t’i siguruar informacione që...

Bekim Balaj rikthehet të luajë disa minuta për Akhmat

Pas nje periudhe te gjate mes demtimesh dhe veshtiresish, duket se po vijne momentet e mira per nje futbollist shkodran. Me ne fund ka pasur disa minuta aktivizim për Bekim Balën kundër Zenitit. Sulmuesi i kombëtares shqiptare nuk ka...

Mediat italiane: Hysaj si Balboa, ka humbur “sytë e tigrit”

Elseid Hysaj nuk është më në formën e sezonit të kaluar, dhe këtë gjë e kanë vënë re edhe mediat italiane. Mbrojtësi i kombëtares sonë gjatë këtij sezoni nuk po arrin që të spikasë, ashtu si vitin e kaluar,...

Menaxheri paralajmëron mbrojtësit: Kush vjen te Napoli ka punë me Hysajn!

Menaxheri i Elseid Hysajt, Mario Xhiufredi, nuk i pranon kritikat që kanë mbërritur në adresën e mbrojtësit të përfaqësueses shqiptare të futbollit pas paraqitjeve të fundit të Napolit. Skuadra është vënë në epiqendër të kritikave pas humbjes me Juventusin...

Hallunaj: Ika nga Flamurtari por mund të rikthehem sërish në Kosovë

Portieri shkodran Ervin Hallunaj ka disa ditë që ka shkëputur marëdhëniet me ekipin e Flamurtarit të Prishtinës dhe për momentin ndodhet në Shkodër ku është duke zhvilluar stërvitje individuale në mënyrë që të ruajë formën fizike sepse janari po...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Historia ime/ Samena Markaj (Juban Danja)

Une quhem Samela Markaj, jam 17 vjeç dhe jetoj ne qytezen Laç-Vau-Dejës. Futbolli, nje emer kaq i dashur per te gjithe boten mbare. Nje...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR