Vllaznia renditet e katërta në Kupën e Federatës

Mbrëmjen e së premtes ka përfunduar Kupa e Federatës Shqiptare të Volejbollit me përcaktimin e ekipit fitues që ishte Teuta e Durrësit, të vendit të dytë që ishte Studenti, të të tretit- Tirana dhe të të katërtit- Vllaznia. Kjo e fundit dje ka diskutuar ndeshjen për vendet 3-4 me ekipin e Tiranës. Seti i parë i ndeshjes është fituar nga kryeqytetasit me rezultatin 25-19 e po ashtu edhe të dytin në shifrat 25-15. Vllaznia mundohet të korigjojë diçka

Vllaznia fiton ndeshjen e dytë të Kupës me Therandën

Skuadra e Vllaznisë ka bërë një paraqitje të mirë në ditën e dytë të Kupës së Federatës, këtë sezon me emrin “Juxhin Guza”, ish-volejbollisti i Teutës që u vra tragjikisht. Shkodranët kanë luajtur takimin e dytë me ekipin kosovar të Therandës, skuadra e Suharekës së dikurshme, me rezultatin 3-0.

Vllaznia e nis me humbje Kupën e Federatës

Në qytetin e Durrësit ka nisur Kupa në volejboll për meshkuj “Juxhin Guza” në nder të ish-volejbollistit të Teutës që u vra nga një dorë makabre në 12 shtatorin e këtij viti. Në këtë Kupë merr pjesë edhe Vllaznia e Shkodrës bashkë Me Teutën vendase, Tiranën dhe dy ekipet kosovare Therandën, skuadra e Suharekës së dikurshme dhe Besa e Pejsë. Vllaznia ka zhvilluar ndeshjen e parë pikërisht me bregdetarët e Teutës teksa janë mundur 3-0.

Vllaznia pjesmarrëse në Kupën e Federatës

Ekipi i Vllaznisë do të marrë pjesë në Kupën e Federatës Shqiptare të Volejbollit e cila nis sot në Durrës. Përveç saj, pjesmarrëse janë edhe ekipet e Teutës, Studentit, Tiranës si dhe dy ekipet kosovare të Therandës dhe Besës së Pejës.

Ekipet e lojërave me dorë, probleme me stërvitjen

Plotësimi me katër skuadra të rriturish në basketboll dhe volejboll meshkuj e femra ka vështirësuar sëtepërmi punën për ekipet zinxhir. Për skuadrat e të rinjve nuk është lënë më shumë se 30 minuta hapësirë për tu stërvitur në pallatin e sportit “Qazim Dërvishi” si i vetmi mjedis që ofron “Sport Klub Vllaznia”. Në këtë mënyrë ekipet zinxhir të lojërave me dorë si për meshkuj edhe për femra nuk kanë një alternativë tjetër ndaj janë të detyruar të shfrytëzojnë atë 30 minutësh që nuk mjafton për asgjë.

Vllaznia për femra mund Korabin 3-1

Ekipi i Vllaznisë në volejboll për femra ka arrritur të marrë fitoren e parë në kampionat pas plot 16 vjetësh. Ai ka mundur sot paradreke ekipin e Korabit të Peshkopisë me rezultatin 3-1. Ndeshja ka qenë e dominuar tërësisht nga vajzat shkodrane që kanë mbyllur punë shpejt.

Kalaja: Kështu nuk vazhdohet me volejbollin

Trajneri i Vllaznisë në volejboll për meshkuj Artan Kalaj është shumë i zhgënjyer nga mënyra si po shkojnë punët me ekipin e tij e për më tepër edhe me volejbollin shqiptar në tërësi. Ai sheh t’i ikën sportistët e tij çdo ditë dhe është i pazot t’i mbajë. Klubi Vllaznia nuk ofron asgjë, trajtimet ushqimore janë shumë të vogla, më të voglat në Shqipëri, po ashtu me një vendim të Këshillit të Ministrave janë hequr edhe udhëtimet e dietat dhe në këtë situatë, volejbolli shkodran vuan.

Vllaznia në volejboll për femra, e nis me humbje

Vajzat volejbolliste shkodrane e kanë nisur me humbje kampionatin e ri kombëtar teksa janë mundur në Shkodër 3-0 nga Teuta. Setet kanë dhuruar këto rezultate: 15-15, 14-25 dhe 19-25.

Vllaznia- Teuta, ndeshja e parë e kampionatit në volejboll për femra

Skuadra e Vllaznisë në volejboll për femra e cila sapo ka krijuar ekipin e të rriturave ditën e premte do të ketë ndeshjen e parë zyrtare të Kampionatit pas rikthimit pas 20 viteve në kategorinë e parë. Ndeshja do te luhet ndaj Teutës dhe do të zhvillohet në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”.

Volejbollisti shkodran Arion Çuni drejt Francës

Volejbollisti shkodran Arion Çuni shumë shpejt mund të bashkohet me një nga skuadrat e Kampionatit francez të volejbollit. Mësohet se ai prej disa ditësh ndodhet në Francë dhe atje po stërvitet. Volejbollisti është bashkuar me ekipin e Montpellier dhe për momentin vijon përgatitjet me ekipin universitar.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia në merkato për ndeshjet e “Uefa Women’s Champions League”

Vllaznia në futboll për femra vijon me përgatitjet e saj për ndeshjen e Ligës së Kampioneve të Europës, por përveçse në fushën e stërvitjes,...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR