Vllaznia për femra mundet 1-3 nga Partizani në Shkodër

Ekipi i volejbollit të femrave të Vllaznisë nuk ka arritur të fitojë ndeshjen me Partizanin të luajtur në kuadrin e javës së tetë të kampionatit, ndeshje kjo e luajtur pasditen e së mërkurës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës. Rezultati perfundimtar ka qene 3-1 per vajzat nga kreqyteti te cilat jane treguar me te kujdesshme ne momentet me deçisive te ndeshjes por Vllaznia me pak kujdes mund edhe ta kishte fituar kete ndeshje. Seti i pare eshte fituar 25-23 nga Partizani, tek i cili binte ne sy eksperienca e madhe e disa prej volejbollisteve te tij.

Djemtë e volejbollit fitojnë sërish ndërsa vajzat një tjetër humbje

Ekipi i volejbollit të meshkujve të Vllaznisë ka arritur një tjetër fitore në kampionat edhe këtë javë duke vazhduar të ruajë vendin e dytë në tabelën e klasifikimit. Ata kanë pritur sot pasdite në Shkodër ekipin e Elbasanit të cilin e kanë mundur në shifrat 3-0. Ndeshja nuk ka patur shumë histori. Miqtë vetëm në setin e tretë kanë rivalizuar duke shënuar 22 pikë ndërsa në dy setet e tjera kanë shënuar 16 dhe 20 përballë 25 pikëve të fitores së shënuara nga shkodranët. Kjo fitore sigurisht që shton moralin e Vllaznisë për ta mbajtur sa më gjatë vendin e dytë dhe pse jo për të synuar edhe të parin.

Volejbollisti Ali Bushati nderohet me titullin “Mjeshtër i Madh”

Volejbollisti I mirënjohur shkodran Ali Bushati, ka përjetuar një moment të veçantë të jetës së tij këto ditë. Pikërisht në ditën e 70 vjetorit të lindjes, atij I është dorëzuar edhe titulli “Mjeshtër I Madh” akorduar nga Presidenti I Republikës pak kohë më parë. Për të festuar këto dy ngjarje të veçanta në jetën e këtij Mjeshtri të Madh, në Shkodër familjarët e tij kanë organizuar një festë vërtetë të madhe. Kishte ardhur nga Tirana për të nderuar mjeshtrin Bushati edhe sekretari I Federatës Shqiptare të Volejbollit Leonard Tase. Bashkë me të ishin edhe emra të tjerë të mëdhenj të këtij sporti si Vangjel Koja, Franc Jakova, Ahmet Aga e Vasil Binga.

Vllaznia mund 3-1 Studentin dhe ngjitet në vendin e dytë

Ekipi I volejbollit të meshkujve të Vllaznisë ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në ndeshjen e kësaj jave. Ai ka luajtur në Tiranë ndaj Studentit, njëri prej ekipeve rivale për titullin kampion. Djemtë e trajnerit Artan Kalaja kanë bërë një paraqitje shumë të mirë në këtë ndeshje me rezultatin 3-1. Në fakt ndeshja ka nisur më mirë për Studentin I cili e ka fituar setin e parë në shifrat 25-19. Humbja e këtij seti nuk I ka demoralizuar volejbollistët shkodranë të cilët në setin e dytë kanë arritur fitoren në shifrat 25-23.

Rrahishta: Lojërat me dorë po shkojnë drejt shkrirjes në Shkodër

Problemet financiare që janë shfaqur tek ekipi I Vllaznisë në atletikë e që u bë present me shqetësimin e tre kampionëve në numrin e djeshëm të gazetës, nuk është vetëm për këtë ekip. Të njëjtin shqetësim kanë të gjithë...

Të rinjtë e Vllaznisë fitojnë me Ilirinë, të rejat humbasin

Një fitore dhe një humbje edhe për ekipet e të rinjve të volejbollit të Vllaznisë. Ata kanë luajtur përballë të njëjtin kundërshtar- Ilirisë së Fushë Krujës por nëse djemtë kanë luajtur në Shkodër, vajzat kanë qenë udhëtuese. Ndeshja e...

Vllaznia- Skënderbeut, dy sfidat e kësaj jave të volejbollit

Kalendari i kampionateve kombëtare të volejbollit si për femra ashtu edhe për meshkuj, ka dhuruar dy ballafaqime Vllaznia- Skënderbeu këtë fundjavë. Pikërisht të shtunën do të luhen këto dy takime në pallatin e sportit "Qazim Dervishi". Të parat do të zbresin në parketin e këtij pallati ekipet e femrave, pikërisht në orën 11.00 të paradites. Skënderbeu ka një ekip më të mirë teksa pas tre javëve të para të kampionatit, ka grumbulluar gjashtë pikë pas dy fitoreve dhe një humbje të arritur. Vllaznia ndërkohë ka fituar vetëm një ndeshje, atë të fundit në Peshkopi ndaj Korabit vendas javën që shkoi dhe ka tre pikë në renditje.

Ana Gjelaj: Shkodra ka mentalitet të gabuar për femrat sportiste

Ajo vetë merret me sport dhe është e kënaqur me zgjedhjen që ka bërë. Megjithatë, e shqetëson fakti që shumë bashkëmoshatare të saj, përkundër dëshirës së madhe që mund të kenë për t'u marrë me sport, nuk mundet ta bëjnë këtë gjë. Arsyeja? Kryesisht janë familjet që i pengojnë dhe një realitet aspak të bukur që po jetojmë ndonëse jemi në vitin 2012. Ana Gjelaj, kapitenia e ekipit të volejbollit të Vllaznisë nuk e ka aspak problem atë se çfarë mund të thonë të tjerët. Ndjehet e lumtur me atë çfarë bën, madje u bën apel edhe vajzave të tjera të merren me sport.

Vllaznia arrin fitoren e parë. Mund në Peshkopi Korabin 3-2

Vllaznia ka arritur fitoren e parë në kampionatin kombëtar të femrave teksa sot ka mundur Korabin me rezultatin 3-2. Ndonëse një ditë e gëzueshme për popullin dibran pasi organizohej panairi agrobujqësor & blektoral, si dhe oda dibrane ku marin pjesë grupe folklorike nga Shqipëria dhe trevat shqipëfolëse, si dhe pranisë së kyeministrit Berisha, në ndeshjen e volejbollit kanë fituar shkodranet.

Vllaznia për meshkuj e nis me fitore. Mund 3-0 Erzenin

Kampionati kombëtar i volejbollit për të rritur ka nisur pikërisht pasditen e sotme. Një kampionat që ka nisur me fitore për ekipin e Vllaznisë. Djemtë e trajnerit Artan Kalaja kanë pritur në Shkodër ekipin e Erzenit të Shijakut. Ndeshja është luajtur pasdite në orën 18.00 në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" dhe është ndjekur me interes nga sportdashës të shumtë. Shkodranët e kanë dominuar ndeshjen nga fillimi dhe deri në fund të saj. Seti i parë është mbyllur në shifrat 25-18 ndërsa në të dytin epërsia është edhe më e madhe dhe ai mbyllet në shifrat 25-13.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR