Tirana ka mposhtur Kastriotin në “Elbasan Arena” duke marrë 3 pikë shumë të rëndësishme në ndeshjen e vlefshme për javën e 31-të të Superiores.

Pjesa e parë prodhoi shumë pak raste dhe asnjëra prej ekipeve nuk arriti të shënonte gol. Ndërsa në pjesën e dytë, skuadrat patën disa mundësi të mira për të shënuar, por i shpërdoruan. Të gjitha surprizat ishin rezervuar për minutat shtesë.

Fitorja e bardhebluve u arrit në minutën e 90’+1’ ku Hila shënoi gol me kokë. Po ashtu dy fubollistë të Kastriotit ngelën me 9 lojtarë pasi Karakaçi dhe Adolf Selmani dolën me të karton të kuq.

Pas këtij triumfi, Tirana shkon në kuotën e 59 pikëve, 5 pikë më shumë se Partizani, ndërsa Kastrioti mbetet në vendin e 10-të me 31 pikë.

TIRANA 1-0 KASTRIOTI

90’+1′ Hila