Sermi: Pjesmarrja në Kosovë ishte shumë e mirë

Rezultatet e larta dhe pjesëmarrja e kombëtares së Shqipërisë në boks në turneun Internacional që u zhvillua në Kosovë është komentuar nga trajneri Jozef Sermi. Menjëherë pas mbërritjes në Shkodër Sermi thotë se 4 boksierët shkodran që përfaqësuan Shqipërinë duke marrë medaljet e arit kanë treguar një nivel të lartë si dhe janë vlerësuar për paraqitjen e tyre.

Kristian Matija, boksieri më luftarak në Prishtinë

Boksieret shkodrane kane arritur suksesin e rradhes ne aktivitetin e zhvilluar mbreme ne pallatin e sportit te Prishtines. Te kater boksieret pjesmarres te ekipit te Vllaznise kane arritur t’i fitojne ndeshjet e tyre duke zene vendet e para. Keshtu ne peshen 64 kg Kristian Shytani ka fituar ndaj nje kundershtari bullgar, ne peshen 69 kg Kristian Matija ka rezultuar edhe ai me i miri

Kombëtarja e boksit pjesmarrëse në aktivitetin e Prishtinës

Kombëtarja e Shqipërisë është ftuar të marrë pjesë në një aktivitet boksi që do zhvillohet në Prishtinë sot më datë 8 tetor. Ekipi kombëtar shqipëtar do marrë pjesë me 4 boksierë e pikërisht në kategorinë 64 kg Kristian Shytani, 69 kg Kristian Matia, 75 kg Emiliano Çekini e në kategorinë 81 kg Bekim Vjerdha. Trajner i ekipit kombëtar do jetë Jozef Sermi.

Botërori, humb edhe Demaj, bien shpresat për shqiptarët

Shpresat e fundit për të ecur më përpara në Kampionatin Botëror të boksit amator që është duke u zhvilluar në Baku të Azerbajxhanit është shuar. Boksieri shkodran Kristian Demaj ka humbur ndaj hungarezit Jozef Darmos me pikë, 18-20.

Asmer Bilali humbet dhe eliminohet nga Botërori

Bokseri shkodran Asmer Bilali nuk ka mundur dot ta sfidojë bjellorusin Muhamed Nurudiznau në ndeshjen e parë të vlefshme për kampionatin botëror që po zhvillohet në Baku të Azerbajxhanit. Ai ka humbur me pikë 16-7 duke bërë kështu që të eliminohet nga vazhdimi i mëtejshëm i garës në këtë aktivitet shumë të rëndësishëm.

Nesër rradha e Asmer Bilalit në ringun e Botërorit

Nisja mbarë e Botërorit të boksit për boksierët tanë pritet të pasohet me të tjera suksese të tyre. Fitorja e Kristian Demës në ndeshjen e parë ndaj australianit Samy Blyth, duhet të pasohet nesër nga një tjetër fitore e shkodranit Asmer Bilali, edhe ai pjesë e kombëtares sonë në këtë eveniment shumë të rëndësishëm të këtij sporti.

Kombetarja e boksit neser per ne Boteror

Diten e premte niset per ne Baku (Azerbaixhan) ekipi kombetar i boksit qe do te marre pjese ne kampionatin boteror per te rritur. Shqiperia ne kete aktivitet paraqitet me 4 pesha.

Kristian Shytani me i miri ne turneun e Bosnjes

Kombëtarja e Shqipërisë në boks ka marrë pjesë në një aktivitet të zhvilluar mes vendeve të Rajonit në Sarajevë të Bosnje Hercegovinës për të përkujtuar të rënët në masakrën e Srebenicës para 21 vjetëve. Në këtë memorial Shqipëria është përfaqësuar me tre boksierë ndërkohë që kanë marrë pjesë edhe vende si Kosova ,

Boks, Demaj ne Itali per stervitje para boterorit

Boksieri i Kombëtares Shqiptare Kristjan Demaj është rikthyer sërish në Itali për të vijuar atje stërvitjet për Kampionatin Botëror të Boksit që do të zhvillohet në Baku të Azerbajxhanit në fund të muajit shtator. Shkodrani do të qëndrojë atje për një periudhë dy javore nga ku do të marrë ngarkesën e plotë për të qënë i gatshëm për eventin e rëndësishëm Ndërkombëtar që do të marrë pjesë. Boksieri i përfaqësueses kuqezi

Kristian Shytani shpallet si boksieri me teknik

Kristian Shytani shpallet si boksieri me teknik ne aktivitetin e zhvilluar ne Sarajeve.Aktivitet i cili startoi me date 10 shtator dhe zgjati 2 dite.Pas 2 ndeshjeve vertete konkuruese Shytani meritoi vendin e pare dhe gjithashtu iu dha edhe kupa si boksieri me teknik i aktivitetit.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI