KRYESORE

Tre vite më parë përflitej si trajner i Vllaznisë, sot emërohet tek Milan

Merkatoja e futbollit shpeshherë prodhon lajme nga më të ndryshmet që trazojnë jo pak edhe ambjentin sportiv në qytete dhe klube të ndryshme. Tre vite më parë, pikërisht në verën e vitit 2014, emri i tij përflitej si kandidaturë...

Portreti i një ikone: ‘Il Fenomeno’ Ronaldo, sulmuesi më i mirë i historisë

Duhet të ishte kurorëzimi i tij. Teksa Kupa e Botës e vitit 1998 në Francë po afrohej, Ronaldo ishte në majën e botës. Ai kishte fituar dy vite rresht çmimin Lojtari më i Mirë në Botë dhe ishte fituesi...

Elseid Hysaj: Mendoj Juventusin, vështirë të luash majtas!

Dominoi lojën dhe fitoi, pavarësisht se shënoi vetëm një gol. Napoli i Elseid Hysajt është duke marshuar drejt titullit në Itali, megjithëse Interi dhe Juventusi mbajnë të njëjtin ritëm. Për mbrojtësin shqiptar, gjërat kanë shkuar mirë deri tani dhe...

Nikaj: Do të jemi një Kamzë e dytë, e shoh veten larg Vllaznisë

Nëse në Superiore Skënderbeu vazhdon dominimin e tij, në Kategorinë e Parë është Kastrioti ai që dominon Grupin e Veriut. Statistikat e Kastriotit flasin për një ecuri më të mirë edhe se të Tiranës në grupin tjetër. Ekipi i...

Zyrtare: Tirana- Vllaznia të mërkurën në orën 18.00

Federata Shqiptare e Futbollit ka zbardhur kalendarin dhe oraret e ndeshjeve të para të turit të dytë të Kupës së Shqipërisë. Sigurisht që përballja më interesante në të gjitha ndeshjet e këtij turi, është ajo në mes Tiranës dhe...

Një ish- futbollist i Vllaznisë emërohet trajneri i Tomorit të Beratit

Rezultatet jo të mira në ndeshjet e fundit kanë detyruar trajnerin e mëparshëm të Tomorit të Beratit të japë dorëheqjen. Ai nuk mund të pranonte që kjo skuadër me shumë traditë në futbollin shqiptar të ishte kaq poshtë. Ndërkohë...

Gjoka e donte te Vllaznia, braziliani firmos për ekipin e ri

Trajneri Ernest Gjoka do të përforcojë skuadrën e Vllaznisë në merkaton e janarit, pasi grupi aktual i lojtarëve nuk është aty ku ai dëshiron. Emri i parë që u përfol në medie ishte ai i Pero Pejiçit. Sulmuesit kroat...

Baggio, “Fenomeni”, Capello dhe tradhtitë më të dhimbshme në futboll

Historia e futbollit është e mbushur me transferime të diskutuara dhe të diskutueshme. Disa prej këtyre janë zhvilluar në orët e vona të natës, të tjerë në mes të ditës. Por në të dy rastet këto operacione kanë shkaktuar...

Statistikat/ Gjoka “parakalon” Cungun. Vllaznia shpresë për ngjitje

Me trepikëshin e marrë ndaj Luftëtarit, në kampin shkodran ka më shumë ngrohtësi. Një fitore e cila e ka ngjitur skuadrën kuqeblu në vendin e tetë në renditje duke qenë tashmë e shkëputur plot 7 pikë nga Lushnja e...

Studimi/ Rroga mesatare e një futbollisti në Angli, 60 mijë euro në javë

Rroga javore mesatare për një lojtar të Premier League është rritur mbi 60,000 euro në javë për të herën parë, thotë një studim i ri.“Global Sports Salaries Survey” i Sportingintelligence thotë se rroga mesatare në kampionatin e parë anglez...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Java e 20-të, Vllaznia luan ‘derbin’ me AAS, ‘Juban Danja’ pret...

Kampionati i femrave po i afrohet fundit edhe për këtë sezon futbollistik, me javën e 20-të që luhet e ndarë në tre ditë. Sfida hapëse...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR