Hoxhaj i jep lamtumirën Flamurtarit: Uroj të kthehet sa më shpejt ku i takon

0
Ardit Hoxhaj nuk do të jetë pjesë e Flamurtarit në sezonin e ardhshëm në Kategorinë e Parë. Sulmuesi ka mbaruar kontratën e tij me vlonjatët dhe ka vendosur që t’i bashkohet Vallznisë, me të cilën ka dale në stërvitje...

Mbyllet pjesa e parë në Tiranë, Partizani- Vllaznia 1-1

0
Në barazim 1-1 është mbyllur pjesa e parë e sfidës në mes Partizanit dhe Vllaznisë që po luhet në këto momente në stadiumin "Selman Stërmasi" të kryeqytetit. Vllaznia e nisi lojën me një ndryshim në formacion. U rikthye në qendër...

Alban Neziri: Vllaznia e sivjetme është spektakël

0
Vllaznia pavaresisht barazimit ndaj Teutes mbetet ne vallen e saj te pretendimeve dhe kuptohet qe rrugetimi i saj sapo ka nisur dhe padyshim qe nga java ne jave, forma e saj mund te rritet edhe me shume. Drejtori teknik i...

Xhixho: Problemi më i madh te Partizani ishte Skuka

0
Gazetari i sportit, Pano Xhixho, duke folur për humbjen e Partizanit ndaj Erzenit, tha se shijakasve duhet t’i jepen merita të mëdha për këtë triumf. Në emisionin “Skaner” në MCN TV, Xhixho deklaroi se problemi më i madh te Partizani...

Jonuz: S’ bëj premtime të mëdha, por do ndërtojmë një Vllazni dinjitoze

0
E ka marre me shume deshire dhe sportivitet drejtimin e Vllaznise. Pavaresisht ndonje veshtiresie te fillimit, trajneri i kuqebluve Mirsad Jonuz eshte shfaqur ne humor ne seancen e pare qe i ka drejtuar ata. E njejta gje edhe para gazetareve...

Rexha: Vllaznia vonesa të vogla me pagat. Për gjyq me Brdariç tani po e...

0
Sot në orën 16:45 filloi sfida e javës së 32-të në Abissnet Superiore mes Dinamos dhe Vllaznisë në stadiumin “Elbasan Arena”. Ecuria e të dyja skuadrave nuk ka qenë e mirë, pasi të dyja klubet e nisën sezonin me...

Kristijan Vulaj debuton me gol me fanellën kuqeblu dhe i jep fitoren Vllaznisë në...

0
Nje gol i Kristijan Vulajt ne minuten e 75-te i ka dhene fitoren Vllaznise ne miqesoren ndaj SV Traiskirchen. Shqiptari nga Tuzi ne kete menyre ka debutuar me gol me fanellen kuqeblu. Skuadra shkodrane ne kete menyre me kete...

Tirana dhe Vllaznia, skuadrat më gjaknxehta të Superiores

0
Tirana dhe Vllaznia janë dy skuadrat më të këqija në Superiore, pasi janë ndëshkuar më shumë me kartonë të verdhë dhe të kuq. Tirana është e dyta me 21 kartonë të verdhë e të kuq si asnjëherë tjetër, ndërsa...

Flet shkodrani Serjan Repaj: Apolonia s’ toleroi ndaj Teutës, më erdhi keq për Vllazninë

0
Ndeshja e javes se fundit te kampionatit, ajo ne mes Teutes dhe Apolonise qe perfundoi me fitoren e thelle te durrsakeve ne shifrat 6-1, u siguroi atyre titullin kampion me golaverazh me te mire sesa Vllaznia qe u detyrua...

Duro drejt largimit, Kamza projekton trajnerin e ri. Pritet një rikthim në pankinë

0
Klodian Duro është shprehur disa herë se gëzon besimin e drejtuesve, por këta të fundit duket se kanë projektuar tashmë pasardhësin e tij. “Panorama Sport” mëson se Julian Ahmataj është drejt rikthimit në pankinën e Kamzës. Trajneri elbasanas që e mbylli...