Mirsad Jonuz: Urime Shqipërisë dhe Alban Hoxhës, portieri im bëri gabime

Trajneri i Vllaznisë, Mirsad Jonuz, pas humbjes 1-3 me Partizanin, është shprehur për Supersport se Alban Hoxha, portieri i të kuqve ishte lojtari i ndeshjes, por ai beson se Vllaznia ka aftësitë për të bërë mirë, dhe do i...

Lerda: Komplimente dyfish djemve se fituam ndaj një prej ekipeve më në formë

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, ka qenë shumë entuziast dhe i kënaqur me një fitore të siguruar në ekstrem ndaj Vllaznisë. Tekniku ka pranuar se ekipi i tij kishte vuajtur për të marrë tri pikët ndaj vendasve që dominuan...

Çinari e Asani ndëshkojnë Vllazninë në shtesë. Partizani fiton 3-1 në Shkodër

U duk se ndeshja do te mbyllej ne barazim por shkodrani Erald Çinari dhe Jasir Asani i kean dhene fitoren 3-1 Partizanit ndaj Vllaznise me golat e shenuar ne shtese ndaj Vllaznise. Ne fillim ka kaluar ne avantazh Partizani. Ne...

Kalojnë 15 minuta nga pjesa e dytë, Vllaznia e Partizani shtojnë presionin për golin...

Kane kaluar 15 minuta nga fillimi i pjeses se dyte dhe rezultati vazhdon te jete i barabarte serish 1-1 ne "Loro Boriçi" ne nje takim qe po fiton gjithnje e me shume emocione. Tashme edhe rastet nuk mungojne por...

Këngëtari i njohur emocionon Vllazninë, i kujton “borxhin” Partizanit

Në prag të ndeshjes mes Vllaznisë dhe Partizanit, është i mirënjohuri Bujar Qamili ai që inkurajon djemtë shkodranë për ndeshjen që nis pas pak. Mes të tjerave ai i kujton edhe një “borxh” Partizanit, pikërisht atë sezon kur Vllaznia...

Mbyllet pjesa e parë, barazim 1-1 mes Vllaznisë dhe Partizanit

Ne barazim 1-1 eshte mbyllur pjesa e pare e ndeshjes qe po luhet ne stadiumin "Loro Boriçi" ne mes Vllaznise dhe Partizanit. Nje takim ku te dy skuadrat po luajne me kujdes duke tentuar te shfrytezojne gabimet e njera-...

Krymi barazon golin e Melos, gjithçka në barazpeshë në Shkodër

Partizani ka kaluar ne avantazh ne Shkoder. Eshte minuta e 15-te dhe Melo perfiton nga nje gabim i portierit Sherri ne zoterimin e topit dhe e dergon ate ne rrjete. Ne fillim ka qene Çinari qe ka gjuajtur me te...

Suad Lici: Nuk është në kulturën shkodrane të hedhësh shishe

Aministratori i Vllaznisë, Suad Lici është shprehur se ndeshja ndaj Partizanit është e rëndësishme për mbarëvajtjen e kampionatit dhe jo deçizive. Në prononcimin për Supersport, Lici theksoi se tifozët nuk duhet të hedhin shishe pasi kjo nuk është në...

Vllaznia U19 ‘harron’ të fitojë. Barazim edhe ndaj Dinamos

Tjeter barazim per Vllaznia U19, i treti per te ne keto pese jave kampionat dhe per me teper ky ekip ende nuk njeh shijen e fitores. Mesditen e sotme ai ka luajtur ne Tirane ndaj Dinamos dhe ne fund...

Vllaznia U15 merr një tjetër fitore. Zaganjori e Halili, protagonistët e suksesit

Tjetër fitore për Vllaznia U15, këtë herë të parën në Shkodër. Ajo ka mundur sot me rezultatin 3-1 ekipin e Akademisë së Futbollit, në ndeshjen e luajtur në fushën sportive "Reshit Rusi". Protagonisti kryesor i këtij suksesi ka qenë mesfushori...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR