SONDAZHI/ Nesër hidhet shorti i grupeve të Champions. Tifozët duan Bajernin përballë Vllaznisë

0
Vllaznia e femrave do te mesoje neser ne oren 13.00 emrat e tre ekipeve me te cilet do te ndeshet ne grupet e Champions League. Kjo do te mesohet pikerisht pas shortit qe do te hidhet ne Nion te...

Megi Doçi: Ky është viti i duhur për Vllazninë. Duam grupet e ‘Champions’ dhe...

0
Vllaznia e femrave është vetëm një ndeshje larg një arritje historike, siç janë grupet e Ligës së Kampioneve. Shkodranet barazuan 1-1 në ndeshjen e parë ndaj ukrainaseve të Vorskla në “play off” dhe në sfidën e kthimit do të...

Kombëtarja e femrave kryen përgatitjet e fundit përpara sfidës me Irlandën e Veriut

0
Kombëtarja shqiptare e vajzave mbylli përgatitjet për ndeshjen ndaj Irlandës së Veriut, e vlefshme për Ligën e Kombeve për këtë kategori. Ekipi i drejtuar nga trajneri Armir Grima zbriti pasditen e sotme në fushën e stadiumit ‘Seaview’ të Belfastit, ku...

Arbiona Bajraktari sa shumë gëzim dhe vuajtje në pankinën e Vllaznisë

0
Vllaznia e femrave festoi serish mbremjen e se merkures, pas asaj fitoreje 4-2 ndaj kampiones se Kosoves- Hajvalise, ne gjysmefinalen e grupit 7 te "UEFA Women's Champions League" per sezonin 2023-2024. E ne mes te atyre qe festuan ishte...

Të shtunën ‘klasikja’ e femrave Tirana- Vllaznia, trajneri Leka: Ndeshja e rradhës, duam fitoren!

0
Te shtunen do te zhvillohet ndeshja me e rendesishme e kampionatit te femrave, ajo qe ndryshe konsiderohet edhe si "klasikja" e futbollit shqiptar ne mes Vllaznise dhe Tiranes, ndeshje e cila do te luhet ne oren 13:00 ne kompleksin...

Nesër java e katërt e kampionatit të femrave, Vllaznia pret në Shkodër Lushnjën

0
Do të luhet këtë fundjavë java e katërt e kampionatit ‘Abissnet Superiore’ për vajza. Të pesta sfidat e kësaj jave do të zhvillohen të shtunën dhe të dielën. Në Shkodër nesër në ora 14.30 Vllaznia do të presë ekipin...

VIDEO/ Presidenti Lazer Matija: Kemi sjellë lojtare cilësore tek Vllaznia, objektivat ngelin të lartë

0
Presidenti i Vllaznisë femra, Lazer Matija ka dalur sot në konferencë për shtyp për prezantimin e trajnerit të ri. Numëri një i vajzave kuqeblu ka folur për ndryshimet në stafin teknik, merkaton që ka zhvilluar ekipi dhe po ashtu...

Trajneri Leka: Vllaznia është promovimi më i mirë i futbollit shqiptar në Europë

0
Vllaznia në futboll për femra tashmë i ka mësuar kundërshtarët e saj në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve. Përballje të forta ndaj ekipeve me emër në futbollin europian si Çelsi, Paris Sen Zhermen dhe Real Madrid. Trajneri...

VIDEO/ Vllaznia mbyll përgatitjet për Realin. Optimizëm tek vajzat kuqeblu

0
Vllaznia e femrave i ka dhënë dorën e fundit përgatitjeve për ndeshjen e parë të grupeve të Champions League ndaj Realit të Madridit, që do të luhet mbrëmjen e nesërme. Të grumbulluar që ditën e djeshme në një nga...

VIDEO/ Esmeralda Franja: Ndeshjet e grupeve të Champions eksperiencë e madhe për ne

0
Vllaznia në futboll për femra, mbrëmjen e sotshme në ora 21.00, luan ndeshjen e fundit në fazën e grupeve të UEFA Champions League, teksa përballë do të jetë Real Madrid. Shkodranet, që kanë mbërritur të hënën në kryeqytetin e...