KUQ e ZI

‘Projekti me Sylvinhon nuk mund të ndalej’, Armand Duka pas rinovimit të trajnerit: Do...

0
Sylvinho dhe stafi i tij, Zabaleta dhe Doriva rinovuan kontratën me Kombëtaren shqiptare. Stafi i trajnerëve do të jenë pjesë e Shqipërisë deri në dhjetor të vitin 2025. Objektivi kryesor tashmë është kualifikimi në Kupën e Botës 2026, të...

Tashmë është zyrtare, trajneri Silvinjo dhe ndihmësit e tij rinovojnë kontratën me FSHF-në

0
Federata Shqiptare e Futbollit rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares, Silvinjo si edhe dy zëvendës-trajnerët, Pablo Zabaleta dhe Doriva. Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se kontrata e re me trajnerin Silvinjo dhe dy asistentët e tij,...

Kombëtarja U19 do të luajë dy ndeshje miqësore kundër Lihtenshtejnit në muajin gusht

0
Ekipi Kombëtar U-19 ka zyrtarizuar dy ndeshje miqësore ndaj Lihtenshtejnit në muajin gusht.Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se dy federatat kanë rënë dakord për zhvillimin e këtyre dy sfidave në datat 9 dhe 11 gusht. Të...

Ylber Ramadani: Duhet të fitojmë sa më shumë ndeshje. Berisha? Është një lojtar me...

0
Ylber Ramadani, i kthyer nga pushimet pas kampionatit europian të luajtur me Shqipërinë, ka dhënë një intervistë të shkurtër për mikrofonat e U.S. Lecce në të cilën foli për eksperiencën e tij të fundit në Gjermani me kuqezinjtë, objektivat...

Paraqitjet e mira në Europian, kartoni i Mario Mitaj tani kushton 3.5 milionë euro

0
Është ende I ri dhe shumëkush ka dyshuar tek ai. Gjithsesi, Mario Mitaj është një lojtar që po rritet në mënyrë të shpejtë, dhe në moshën 20-vjeçare është standard në formacionin e kombëtares shqiptare, e vlera e kartonit të...

ZYRTARE/ FSHF emëron një trajner italian në krye të kombëtares U17

0
Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që t’i besojë Kombëtaren U17 një trajneri Italian, institucioni i futbollit ka bërë të ditur sot se ka nënshkruar me italianin Andrea Tedesko, i cili do të marrë drejtimin e përfaqësueses nga e...

Pritej largimi i tij nga Lazio, Elseid Hysaj: Trajneri më tha qetësohu pak nga...

0
Elseid Hysaj pritej që të largohej nga Lacio. Mediat italiane publikuan në ditët e fundit lajmin se shkodrani nuk ishte më në planet e drejtuesëve të klubit. Por sipas tyre kishte një problem të madh pasi nuk kishte ekipe...

Renditja e re e FIFA-s, ja ku pozicionohet Shqipëria pas tre ndeshjeve në ‘Euro...

0
Me përfundimin e Europianit të futbollit në Gjermani dhe Kupës së Amerikës, ku Spanja dhe Argjentina triumfuan duke ngritur lart trofetë respektivë, FIFA ka publikuar edhe renditjen e re të ekipeve kombëtare. Albiçelestët, kampionë botë në fuqi, pas mbrojtjes së...

Marash Kumbulla kërkohet nga klubi i Seria A

0
Marash Kumbulla është ende në pritje që të mësojë se cila do të jetë e ardhmja e tij, pasi te Roma duket se nuk ka hapësira për t’u vënën nën urdhrat e Daniele De Rosit. Lojtari është në shitje...

Sulmuesi i kombëtares shqiptare Giacomo Vrioni tjetër gol në Amerikë

0
Giacomo Vrioni është një nga lojtarët protagonistë të New England Revolution në MLS. Sulmuesi i Kombëtares ia ka dalë sërish të gjejë rrugën e rrjetës në kampionat me skuadrën e tij. Në sfidën që New England Revolution zhvilloi ndaj Orlando...