KUQ e ZI

Grumbullohet kombëtarja U20, pjesë e saj edhe 8 futbollistë shkodranë

0
Kombëtarja U-20 do të nisë të dielën grumbullimin për t’u përgatitur për dy ndeshjet miqësore ndaj Kroacisë U-20 dhe Maqedonisë së Veriut U-20. Trajneri Alban Bushi ka shpallur ndërkohë listën me emrat e 26 lojtarëve të ftuar për këto dy...

Flet mbrojtësi shkodran i Napolit, Daniel Hysaj: Ëndrra ime, të bëhem futbollist profesionist

0
Kombëtarja U-19 ka nisur që nga pasditja e së enjtes grumbullimin dhe përgatitjet për aventurën europiane në Belgjikë në datat 21 dhe 24 shtator. Nën urdhrat e trajnerit Armando Cungu, janë vënë 16 lojtarë, nga 20 të ftuar, teksa...

Rudi Vata: Gjë e mirë për ne që Broja e Strakosha luajnë në Premier...

0
Ky sezon në Premier Ligë ka filluar me dy futbollistë të përfaqësueses shqiptare si pjesë e klubeve të elitës angleze. Armando Broja ka filluar të luajë me rregullsi me Çelsin, ndërsa Thomas Strakosha ka luajtur në Kupë me Brentfordin,...

Kombëtarja/ Reja publikon listën për ndeshjet me Izraelin dhe Islandën

0
Trajneri i Kombëtares, Edoardo Reja ka publikuar listën me 24 lojtarët që do të ketë në dispozicion për dy ndeshjet e UEFA Nations League, me Izraelin në transfertë më 24 shtator dhe me Islandën në “Air Albania” më 27...

Flet lojtari i kombëtares pas kalimit te Panathinaikos: Ndjehem i lumtur

0
Lajmi qe beri buje diten e djeshme ne opinionin sportiv shqiptar ka qene kalimi i futbollistit te kombetares shqiptare Enis Çokaj nga Lokomotiva e Zagrebit tek Panathinaikos. Ndonese vete klubi kroat deklaroi se vlera e transferimit ishte diçka me shume...

E konfirmojnë kroatët: Mesfushori nga Kopliku transferohet për 1 milionë euro te skuadra e...

0
Tashme eshte zyrtare. Mesfushori nga Kopliku Enis Çokaj ka lene Lokomotiven e Zagrebit dhe ka firmosur me skuadren e njohur greke te Panathinaikosit. Firma e 23 vjeçarit eshte hedhur dhe neser do te behen edhe testet mjekesore per ta...

Kombëtarja U19 nis grumbullimin për kualifikueset e Europianit. Në listë plot 8 shkodranë

0
Shqipëria e 19 vjeçarëve ka nisur sot grumbullimin për sfidat zyrtare të kualifikueseve të Kampionatit Europian 2023 që do të zhvillohen në Belgjikë në datat 21-24 shtator. Kuqezinjtë e drejtuar nga Armando Cungu janë shortuar në grupin 7 dhe përballë...

FANTASTIKE/ Mesfushori nga Kopliku shumë pranë kalimit tek Panathinaikos

0
Mesfushori i përfaqësueses shqiptare, Enis Çokaj, po bëhet gati për një eksperiencë të re në karrierën e tij. Futbollisti nga Kopliku ka gjetur akordin me klubin e njohur grek, Panathinaikos, teksa pritet që të firmosë për të. Sipas “Panorama Sport”...

Jo vetëm Smajli, tek kombëtarja U21 do ketë edhe 3 shkodranë të tjerë

0
Kampionati shqiptar i futbollit do qëndrojë pushim me 10 ditë pas kësaj fundjave. Kjo për shkak të angazhimit të kombëtares së futbollit në ndeshjet e Nations League përballë Izraelit dhe Islandës. Por edhe kombëtarja u-21 do zhvillojë një grumbullim...

E bujshme/ Një risi ndeshjet e Ligës së Kombeve, Reja fton lojtarin që mund...

0
Një risi vjen në listën e Shqipërisë për ndeshjet e Ligës së Kombeve në fundin e këtij muaji. Kombëtarja kërkon me patjetër vendin e parë, ndërsa e vetmja mënyrë sesi mund të arrihet, është fitorja kundër Israelit dhe Islandës....