Sa i pasur është Erkand Qerimaj?

0

Opinion nga Ramadan BIGZA

Më shumë se një pyetje kërkohet një përgjigje nga qeveria për të stimuluar financiarisht sportistët që po i japin famë Shqipërisë. Ka ikur koha kur stimujt ktheheshin në barsoleta, siç ka ngjarë dikur në Shkodër. Kur njërit i thonë për Fletë lavdërimi dhe ai i përgjigjet “Vare në derë të fermentimit”.

Bala e Prroni pjesë e kombëtares shqiptare në Europian

0
Ndër 12 sportistët e zgjedhur nga Federata Shqiptare e Peshëngritjes për të përfaqësuar vendin tonë në Kampionatin Europian që do zhvillohet javën e ardhshme në Tiranë, janë edhe dy peshëngritës shkodranë. Bëhet fjalë për Isa Balën që do konkurrojë...

Erkand Qerimaj shkëlqen në Kampionatin Botëror. Renditet në vendin e pestë

0
Erkand Qerimaj dhe Briken Calja kanë përfunduar sot konkurrimin në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes, eveniment që po mbahet që prej 4 shtatorit në Riad të Arabisë Saudite. Dy emrat e mëdhenj të shtangës kuqezi konkurruan në peshën 81 kg, duke...

Medaljet dhe klasifikimi në Kampionatin Botëror, ja sa milionë përfitojnë Calja dhe Qerimaj

0
Briken Calja është kthyer në Shqipëri me tre medalje nga Kampionati Botëror i Peshëngritjes që u zhvillua në Uzbekistan, një të artë e dy të argjendta. Ndërsa Erkand Qerimaj me 3 vende të katërta të siguruara po në garën...

Sajmir Lagja, peshëngritesi i së ardhmes. Talenti që po rritet në palestren e Vllaznisë

0
Djaloshi që shihni në ekran quhet Sajmir Lagja. Është vetem 16 vjeç, por për hir të së vertetes spikat si një nga emrat më të lakuar të momentit sa i përket perspektives në sportin e peshëngritjes. Me pasionin e...

Erkand Qerimaj edhe ambjentalist. Dhuron dhe mbjell pemë

0
I treti ne bote ne sportin e peshengritjes, shkodrani i talentuar Erkand Qerimaj, shfaqet edhe ambjentalist. Ai i eshte bashkuar nismes se Bashkise te Tiranes per te dhuruar e mbjelle peme duke e bere edhe vete diçka te tille...