22 milionë euro plus shërbimet e një lojtari, Verona merr ofertë të rëndësishme për...

Lacio nuk heq dorë nga Marash Kumbulla dhe Igli Tare dëshiron të marrë me çdo kusht shërbimet e mbrojtësit shqiptar. Pikërisht për këtë arsye, sipas “Radiosei” bardhekaltrit së fundmi kanë dërguar një ofertë në drejtim të Veronës, për të bindur...

Mario Mitaj rrëfehet për debutimin në Kombëtaren Shqiptare: Ishte me të vërtetë një endërr

Me debutimin e tij me Kombëtaren, Mario Mitaj hyri në histori si lojtari më i ri i cili bën debutimin me kuqezinjtë, vetëm 17 vjeç. Mitaj u ndal të fliste për gazetën ‘Nova’ duke shprehur përshtypjet e para për debutimin...

Juventusi ndjek talentin Kumbulla, menaxheri: Kënaqësi kur interesohet një emër i madh

Marash Kumbulla është një nga zbulimet më interesante në Serinë A, ku mbrojtësi i Veronës po bën paraqitje të shkëlqyera duke marrë vlerësime të rëndësishme. Sigurisht që këto paraqitje e kanë kthyer në një objektiv të klubeve të njohura...

Shkodrani Mujeci shënon supergol dhe i jep fitoren Jezeros në Mal të Zi

Sulmuesi shkodran Ndue Mujeci ka shënuar sërish në kampionatin malazez të futbollit dhe madje me golin e djeshëm i ka dhënë fitoren ekipit të tij Jezero. Ky i fundit luante në transfertë ndaj ekipit Rudar Pljevla dhe me këtë fitore...

Lazio zhbllokon merkaton, zyrtarizon Elseid Hysajn dhe dy të tjerë

Ishte thjeshtë formalitet zyrtarizimi i Elseid Hysajt pasi mbrojtësi shqiptar prej kohësh stërvitet dhe është efektivisht një lojtar i Lazios. Por sot, klubi bardhekaltër të cilit i ishte bllokuar merkato për mungesë likuiditeti, ka zyrtarizuar goditjet e merkatos pasi presidenti...

Sindrit Guri: I lumtur që pas tre viteve kthehem në një ekip shqiptar

Sindrit Guri ka bërë prapakthehu në karrierën e tij. Sulmuesi shqiptar provoi një aventurë në Belgjikë në radhët e Ostendes, por që nuk rezultoi asgjë. Klube shqiptare me në krye Vllazninë ishin në garë për shërbimet e 27-vjeçarit, por...

Armando Broja: Vij nga një klub i madh si Çelsi, te Viteshe presin shumë...

Armando Broja ka gjetur për herë të parë rrugën e rrjetës me Viteshen. Edhe pse ishte fjala për një ndeshje miqësore ndaj Utreht, sulmuesi i talentuar jep sinjalin se është gati të marrë përsipër repartin ofensiv të skuadrës edhe...

Goli i dytë radhazi në kampionat, shkodrani Armando Vajushi protagonist në Rumani

Futbollisti shkodran, Armando Vajushi, duket se po rigjen formën e dikurshme. 28-vjeçari ka shënuar golin e dytë radhazi në ligën 2 rumune, duke u shndërruar në një protagonist absolut te skuadra e Petrolul, e cila në 3 ndeshjet e...

Kumbulla: Dibala e Lukaku më të vështirët, zemra ime ka qenë gjithmonë për Shqipërinë

Marash Kumbulla është kthyer në një fenomen ndërkombëtar gjatë vitit të fundit. Mbrojtësi i përfaqësueses shqiptare, i transferuar vetëm një ditë më parë te Roma, u kthye në një emër të njohur në merkaton e verës pasi ishin të...

Prestigjozja spanjolle ngre në ‘qiell’ Marash Kumbullën: Një ‘mur’ i vërtetë, ndali CR7

Qendërmbrojtësi i Kombëtares shqiptare dhe njëherazi i Veronës në Serinë A italiane, Marash Kumbulla është njeriu i momentit në Europë. I shpejtë në mendim, i mirëvendosur në fushë dhe me një fizik të admirueshëm, shkodrani ka bërë për vete...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR