Erald Çinari ‘merr për dore’ Shkëndijën, sërish vendimtar me kuqezinjtë

Erald Çinari vijon të kalojë një formë të shkëlqyer në Maqedoninë e Veriut. Sulmuesi shkodran ka gjetur sërish rrjetën ditën e sotme në javën e 7-të të kampionatit në vendin fqinj. Shkëndija e Tetovës fitoi me rezultatin minimal ndaj...

PRONONCIMI/ U prezantua tek Lokomotiva Zagreb, Dragaj: Jam i emocionuar, hap i rëndësishëm për...

Ditën e sotme një nga lëvizjet në merkato nga kampionati ynë ishte kalimi i Klevis Dragajt tek Lokomotiva e Zagrebit. Sulmuesi me origjinë nga Bajza e Malesise se Madhe, por i rritur tek akademia e Shkëndijës së Tiranës e...

Kombëtarja U15 do grumbullohet në fund të tetorit. FSHF i nis ftesën Fiorentinës për...

Federata Shqiptare e Futbollit po bëhet gati të organizojë një tjetër turne europian të UEFA-s, jo i pari për këtë vit. Pas organizimit të suksesshëm të turneut ‘UEFA Development’ për moshën U-15 për vajza pak ditë më parë, FSHF...

LAJMI I FUNDIT/ 19 vjeçari shkodran grumbullohet nga Olimpiakos për ndeshjen e “Europa League’...

Diten e djeshme "Shkodra Sport" ka publikuar lajmin qe futbollisti 19 vjeçar shkodran Andreas Ndoj ishte grumbulluar ne stervitje me ekipin e pare te Olimpiakos, ku ka patur mundesine te takoje edhe blerjen me te re dhe te bujshme...

Tjetër 90 minutësh si titullar i 19 vjeçarit shkodran Andreas Ndoj me Olimpiakos

Tjetër paraqitje e mirë për futbollistin shkodran Andreas Ndoji. Kështu, ditën e djeshme është luajtur ndeshja e rradhës për kampionatin grek, pikërisht në mes Panetolikos dhe ekipit të tij Olimpiakos. Skuadra e Ndojit ka fituar me rezultatin e pastër 0-2...

Mesfushori koplikas prezantohet tek skuadra e njohur greke e Panathinaikosit

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Enis Çokaj, do të nisë një eksperiencë të re në karrierën e tij. Futbollisti ka firmosur me klubin e njohur grek, Panathinaikos, teksa u prezantua ditën e sotme. Grekët kanë blerë kartonin e futbollistit shqiptar, Lokomotiva...

19 vjeçari nga Vermoshi Mario Mitaj prezantohet te Lokomotiva e Moskës

Mario Mitaj është prezantuar sot si lojtari më i ri i Lokomotivës së Moskës. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare ka nënshkruar për pesë sezone me rusët, të cilëve kartoni i 19 vjeçarit i ka kushtuar 3 milionë euro. Veç kësaj,...

Asnjë më mirë se Mario Mitaj, mbrojtësi kuqezi me statistika të frikshme në Rusi

Mario Mitaj është një nga surprizat e mëdha që Kombëtarja shqiptare prodhoi në këto kualifikuese. Emri i mbrojtësit në listën e grumbullimeve në ndeshjen e parë me Moldavinë befasoi të gjithë, por rezultoi që braziliani bëri zgjedhjen e duhur...

Shkodrani Mujeci për rekord: Ka luajtur me 12 skuadra të ndryshme në 10 vende...

Sulmuesi shkodran, Ndue Mujeci ka ndryshuar deri më tani në karrierën e tij sportive 12-ekipe të ndryshme. 29-vjeçari duket se është aventurier dhe dëshiron të zbulojë edhe botën në një farë mënyre. Mujeci ka luajtur deri më tani në Shqipëri...

Mesfushori shkodran 15 minuta në fushë në humbjen e skuadrës së tij ndaj Gent

17 vjeçari shkodran Justin Ferizaj vazhdon te jete pjese e planeve te trajnerit te Shamrock Rovers edhe ne ndeshjet e "UEFA Europa Conference League" dhe keshtu ka ndodhur edhe ne ndeshjen e mbremjes se sotme ndaj belgeve te Gent. Kete...