Lajm i mirë për çiklizmin. Pas 3 vitesh mungesë, kupa ‘Agim Tafili’ rikthehet sërish...

0
Pas 3 vitesh mungese, rikthehet kupa "Agim Tafili". Nje aktivitet tradicional i organizuar per disa vite me rradhe nga Bashkia Shkoder ne bashkepunim me Federaten Shqiptare te Çiklizmit, i cili per fat te keq ishte "harruar" vitet e fundit,...

Akuza e një Kampioni Europe, Kaçi: Nuk kam marrë as një faleminderit nga shteti

0
Eklent Kaçi, bilardisti i njohur shqiptar, ia ka dalë përsëri të bëjë të dëgjohet himni shqiptar në aktivitetet prestigjioze ndërkombëtare. Ai është shpallur në majin e këtij viti Kampion Europe në aktivitetin që u zhvillua në Trevizo duke bërë...

Çiklistët e Vllaznisë synojnë suksesin e rradhës në trofeun “Korça”

0
Ndonëse ditë të nxehta, çiklistët e Vllaznisë kanë vijuar me përgatitjet e tyre me shumë përkushtim duke patur vëmendjen tek garat e rradhës të cilat do të zhvillohen në vijim. Kështu, ditën e mërkurë dhe të enjte, ato...

TALENTI I VITIT/ Kasandra Kovaçi: Vlerësimi i ‘Shkodra Sport’ nxitje për suksese të tjera...

0
Kasandra Kovaçi është njëra nga vajzat e sportit të xhudos, që këtë vit ka arritur të bëjë një paraqitje shumë të mirë, ku ka spikatur me medaljet e saj në peshën e vet, në grupmoshën ku ka konkurruar në...

Këshilli i ri i Bashkisë Shkodër, pjesë e tij edhe tre figura të sportit...

0
Shkodra dhuroi surpriza në këto zgjedhje lokale të këtij viti. Tashmë, shkodranët përveçse i kanë dhënë votën në masë Benet Becit për të drejtuar Shkodrën për katër vitet e ardhshme, kanë vendosur të votojnë masivisht Partinë Socialiste edhe për...

Vllaznia për të rinj fituese e Kupës së Shqipërisë në taekondo

0
Është folur shumë gjatë viteve të fundit për Elion Puken. Personi në fjalë është një djalosh i pasionuar me artet marciale, i cili karriren sportive të tij e bëri jashtë vendit, dhe konkretisht në Itali, atje ku jo vetem...

Iltjan Nika, 18 vjeçari nga Puka, i treti në Botë në çiklizëm

0

Një 18 vjeçar nga Puka që jeton në Itali prej vitesh, ka dalë i treti në botë në çiklizëm. Ai është Iltjan Nika që bëhet kësisoj i pari shqiptar që fiton një medalje në botërorin e çiklizmit. Nika ka marrë medalje bronzi në botërorin e të rinjve organizuar në Firence të Italisë ditët e fundit. Gara 140 km e gjatë u fitua nga çiklisti holandez, Mathieu va nder Poel. 18-vjeçari e përshkoi këtë gjatësi për 3 orë e 33 minuta.
Një grup i madh çiklistësh ndodheshin pas vendit të dytë të fituar, Mads Pedersen por garën e forcës në sekondat e fundit e fitoi shqiptari.Ky natyrisht që është një sukses i madh për këtë sportist por edhe për çiklizmin shqiptar sepse Nika ka përfaqësuar vendin tonë në këtë Botëror duke e nderuar atë.

Gjashtë çiklistë të Vllaznisë pjesë e Kombëtares në Kampionatin Ballkanik në Bosnjë

0
Sot nis ne Bosnje Kampionati Ballkanik i çiklizmit ne te kater grupmoshat duke filluar nga ata te rriturit, per te vazhduar me katrgorine U23, juniore dhe kadete. Ne kete eveniment marrin pjese edhe ekipet kombetare te Shqiperise sipas ketyre grupmoshave...

Aurora Shkoza, Roland Vasija e Luka Lukaj të Vllaznisë shpallen kampionë për vitin 2019

0
Sot ne Tirane eshte zhvilluar kampionati kombetar individual i xhudos per kadete dhe senior. Nje kampionat i shoqeruar me nje rivalitet te forte ne mes sportisteve pjesmarres nga te gjithe ekipet e vendit. Ne kete kampionat kane marre pjese edhe...

Gjimnastet e Vllaznisë performanë fantastike në Viti të Kosovës

0
Gjimnastet e Akademise Vllaznia kane marre pjese ne nje manifestim sportiv te zhvilluar diten e djeshme ne Viti te Kosoves dhe kane bere nje performance te shkelqyer. Ne pranine e qindra sportdashesve vendas, vajzat shkodrane nen drejtimin e trajnereve Izmir...