Përfaqësueja e Kosovës ditën e sotme luan sfidën e fundit të saj në “LIgën e Kombeve”. Dardanasit presin në shtëpinë e tyre, në stadiumin “Fadil Vokrri” të qytetit të Prishtinës, skuadrën e vendit të dytë në grupin e saj, Azerbajxhanin.

Këta të fundit I duhet që të fitojnë me patjetër për të vazhduar në raundin tjetër, gjë që duket shumë e vështirë që të ndodhë.

Skuadra e drejtuar nga Shaland i mjafton vetëm të mos humbasë në këtë përballje dhe është automatikisht e kualifikuar në fazën pasardhëse të “Ligës së Kombeve”.

Në rast fitoreje, dardanasit në gjysëmfinale i pret kombëtarja e Maqedonsië, ku këta të fundit arritën të fitonin dintën e djeshme me rezultatin 4-0.

Në rast se dardanasit marrin një barazim, atëherë do të kenë përballë skuadrën e Gjeorgjisë. Kujtojmë që përfaqësuesja e Kosovës që drejtohet nga Shaland, pritet që ditën e sotme të bëjë një hap historik që nga themelimi i kësaj përfaqësueseje. /Shqiperia.ch/