Ish-futbollisti dhe ish-trajneri kavajas, Bajram Hushi është ndarë nga jeta në moshën 70 vjeçare. I njohur për aktivizimin te Besa, Luftëtari dhe kombëtarja Shpresa, prej disa vitesh Hushi vuante nga një sëmundje e rëndë.

I lindur në vitin 1952, Hushi gjithë jetën ia kushtoi gjithë jetën sportit. Ndër lojtarët kryesorë të Besës në vitet ’70, Hushi ka dhënë kontribut të madh edhe si trajner në Kavajë.

Mes nderimesh nga bashkëqytetarët, familjarët dhe miqtë, Bajram Hushi u përcoll për në banesën e fundit. Kuptohet qe ndarja nga jeta e tij ka qene nje humbje e madhe jo vetem per familjen e tij, por edhe per klubin Besa dhe gjithe komunitetin e futbollit.

Natyrisht qe figura te tilla meritojne vleresim dhe mirenjohje per gjithçka kane dhene gjate jetes se tyre per futbollin dhe jo vetem.