Informacione të reja dalin çdo ditë në lidhje me rikthimin e Messit te Barcelona, veçanërisht pasi lidhja e tij e dashurisë me PSG-në u mbyll në kohët e fundit dhe tani pritet divorci zyrtar.

Mediat katalanase raportojnë se Mesi dyshohet se ka kërkuar nga drejtuesit e Barcelonës që të shesin katër lojtarë përpara se të nënshkruajë.

Po flasim për Robert Leëandoëski, Marc Ter Stegen, Ansa Fati dhe Ousmane Dembele. Pra, tre nga katër që luajnë në pjesën sulmuese të ekipit.

Megjithatë, sipas disa burimeve nga lista e zezë e Messit, katalanasit dyshohet se janë gati të shesin vetëm një lojtar, ai është Ansu Fati. Fati mban numrin 10 dhe dëshiron ta mbajë në rast se do të qëndrojë dhe kjo është arsyeja kryesore pse Messi kërkon largimin e të riut spanjoll.