Premier League nuk do ta zhvillojë këtë javë të kampionatit.

Për nder të mbretëreshës Elizabeth II që ndërroi jetë, u vendos që të mos luhet futboll dhe të shtyheshin ndeshjet.

Kjo do të thotë se tifozët shqiptarë nuk do të kenë mundësinë që të shohin Armando Brojën në fundjavë, teksa ndeshja e Chelsea do të luhej në ditën e nesërme.