Egnatia dhe Vllaznia do të jetë takimi i radhës për ditën e sotme që do të zhvillohet në të njëjtën orë me sfidën Kastrioti – Tirana, 15:30. Egnatia vjen me objektivin madhor 3 pikët, në këtë përballje të javës së 4, duke parë dhe mungesat e shumta që kanë në kampin kuqeblu.

Egnatia ka në përbërjen e saj shumë ish lojtarë të Vllaznisë që e njohin shumë mirë lojën e shkodranëve. Trajneri Josa ka 3 mungesa të rëndëshishme për këtë sfidë veç pezullimit të Markut janë dhe të dëmtuarit Latifi dhe Hakaj, por kualitet në ekip do të bëjnë që të mos ndjehet shumë mungesa e tyre./newsporr/

Formacionet e mundëshme:

Egnatia: Sherri, Kacabufi, Atanda, Malota, Fangaj, Musta, Zejnullahu, Hamzat, Fernando, Jackson, Delarge
Trajner: Edlir Tetova

Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Juric, Bulatovic, Smajli, Jonuzi, Boshnjaku, Heric, Mala, Hoxhaj, Kaina
Trajner: Mirel Josa

Statistikat e sfidës, Egnatia – Vllaznia:

Egnatia: 2 fitore
Brazime: 3
Vllaznia: 3 fitore
Golavarazhi: 10-11