Blerja e fundit e Vllaznise, mesfushori Esat Mala duket se nuk eshte 100 per qind gati. Futbollisti nga Prizreni duket se ka humbur shume nga mungesa ne fazen pergatitore me skuadren dhe si rrjedhoje i duhet edhe pak kohe per te kapur ritmin.

Ish- lojtari i Partizanit u bashkua vetem ditet e fundit me skuadren shkodrane me te cilen firmosi nje kontrate dyvjeçare dhe padyshim qe kjo blerje ka gezuar edhe tifozet e saj sepse Mala njihet per aftesite e tij te cilat i ka demostruar edhe me te kuqte.

Mesfushori shtateshkurter po zhvillon nje stervitje intensive gjate ketyre diteve por per momentin duket se nuk projektohet titullar nga ana e trajnerit Josa. Ky i fundit pas miqesores me Skenderbeun e shprehu qarte se deshiron qe lojtari te kape sa me shpejt formen e duhur sportive.

Ai luan ne disa pozicione si ne mbrojtje ashtu edhe ne sulm dhe per kete arsye, do te jete nje element shume i vlefshem per Vllaznine. Madje Skerdi Bejzade, nje emer i njohur i futbollit shqiptar, e konsideroi marrjen e ketij lojtari nje goditje te kuqebluve ne merkato.

Tashme nuk na mbetet gje tjeter veçse te presim qe Esat Mala t’ua shperbleje shkodraneve besimin qe kane tek ai. Kjo padyshim qe pritet te ndodhe shume shpejt dhe per kete arsye ai po punon fort ne stervitje./SHKODRA-SPORT.COM/