Kombëtarja shqiptare luan përballë Skocisë, në datën 17 nëntor, në stadiumin e “Loro Boriçit”.

Fusha e këtij stadiumi është rikonstruktuar, dhe Roland Luçi, ish-futbollisti i Kombëtares, ka zbuluar një ndryshim në tapetin e stadiumit të Shkodrës.

Në një postim të gazetarit sportiv Ervin Bakut, në “Facebook”, Luçi ka thënë se vijëzimet e fushës do të jenë me një solucion bio, shumë herë më rezistent se të tjerët. Ai zbulon se ky do të jetë një testim që bëhet për herë të parë.

Më poshtë është postimi dhe komenti që jep lajmin:/newsport/