Elseid Hysaj nuk po arrin që të shkëlqejë gjatë këtij sezoni, por rendimenti i mbrojtësit italian vazhdon të jetë në nivele të larta. Gazetari italian Mikele Kriskitiello, ka folur për merkaton e Napolit, teksa ka paralajmëruar drejtuesit se mund të humbasin dy lojtarë të rëndësishëm. “Nuk është folur shumë në merkato gjatë kësaj periudhë, por nuk besoj se Kulibali do të largohet gjatë janarit, ose verën e ardhshme. Sipas meje ai do të qëndrojë. Më shumë duhet pasur kujdes te Hysaj, pasi ka shumë skuadra të mëdha që e ndjekin nga jashtë Italisë. Sarri është një trajner që po bën një pune të madhe, por duhet të ankohet më pak”, ka thënë gazetari i “Sportitalia”. Për Elseid Hysajn vazhdimisht kanë shfaqur interes skuadra të mëdha si Real Madrid, Barcelona, Arsenal dhe ekipe të tjera të njohura.

© shkodrasport.com