Dhu.na është rikthyer sërish në Superligën shqiptare. Në sfidën Skënderbeu-Vllaznia të të luajtur pak di të më parë e të mbyllur në barazim 2-2, u godit me gur, gjyqtari anësor.

I ftuar në emisionin “Rubrika Sportive”, ish gjyqtari, Klajdi Kola në rolin e specialistit të moviolës është shprehur se gjyqtarët janë në hall dhe nuk e mbyllin dot ndeshjen para kohe edhe kur dhunohen nga tifozët në fushë,

“Arbitrat janë në hall sepse nuk i mbyllin dot ndeshjen. Kjo nuk është vetëm përgjegjësi e gjyqtarit, por edhe e delegatëve të ndeshjes.

Në të tilla raste, arbitri ka të drejtë që të mbyll ndeshjen ose ta vazhdojë nesë gjyqtari anësor është në gjendje për të vijuar dhe në këtë rast ka vijuar ndeshja”, u shpreh Kola./newsport/