Pasi shënoi golin e parë me Argjentinën, Mauro i cardi, i çmuar si golashënuesi më i mirë i Serisë A për vitin 2018, ka folur për kombëtaren dy herë fituese e kupës së botës, nën drejtimin e Sampaolit. Kapiteni i i nterit deklaroi se nuk bëhej fjalë për një grup të bashkuar, për këtë arsye nuk arritën që të shkonin larg. Menjëherë ka ardhur reagimi i Angel di Maria. Futbollisti i PSG-së ka dalë në mbrojtje të grupit të Seleçion, duke përdorur edhe tone të ashpra.

“Nuk më plas se çfarë ka thënë i cardi. Eshtë vështirë që t’i pëlqesh të gjithëve që në ditën e parë. Çdokush duhet të ketë mendimin e tij. Mendimi i m nuk ndryshon. Kam qenë në 2010 me persona fantastike dhe spektakolarë. Në 2014 e njëjta gjë, me të mëdhenj e të vegjël.

Mauro erdhi një apo dy herë me Alejandro Sabellan dhe një apo dy herë me Sampaolin. Vështirë që të përshtatet që në ditën e parë apo të ndihet i dashur nga të gjithë. Ai ndoshta nuk u ndje pjesë e grupit, pasi i duhej kohë”.