Klubi i futbollit Vllaznia dhe futbolli shkodran kane humbur nje nga emrat me te shquar te historise se tij- Xhelal Juken. Kampioni i viteve 1945 dhe 46, trajneri i mirenjohur i vite e viteve me pare, kane lene gjurme te thella ne historine e ketij sporti ne Shkoder por edhe me gjere.