Një emër shumë i njohur për kampionatin shqiptar të futbollit është pranë kthimit edhe një herë si protagonist në vendin tonë. Nuredin Orelesi, katër herë kampion me Skënderbeun dhe shpesh i cilësuar si një nga mesfushorët më të spikatur të dekadës së kaluar në Superiore, është pranë kthimit si protagonist.

Por këtë herë, në Kategorinë e Parë, ku nigeriani 33-vjeçar duket se është pranë akordit me ekipin e Apolonisë. “Panorama Sport” mëson se futbollisti, i cili ka luajtur edhe me Dinamon, Vllazninë dhe Kamzën në futbollin tonë, është në provë te Apolonia ku është afruar nga ish-mbrojtësi Abraham Alçenu, i cili tashmë po bën rolin e menaxherit.

Orelesi ka luajtur disa minuta në pjesën e dytë të ndeshjes miqësore të luajtur dje mes Apolonisë dhe Flamurtarit dhe pritet të vazhdojë në ditët në vijim të jetë nën mbikëqyrje nga stafi i skuadrës fierake para se të vendoset nëse do të firmosë përfundimisht me ta.

Lojtari ishte zhdukur nga radarët që nga eksperienca e fundit me Kamzën, në vitin 2019, por tashmë duket pranë një kthimi të bujshëm në futbollin tonë, për të provuar edhe një herë të ngjitet në majë.