Liga e Kampioneve ka hyrë në fazën më të nxehtë, ku një javë më vonë do të mësohen dy skuadrat që do të luajnë në finalen e madhe të Stambollit.

Parashikimet për finalistët e gjithashtu për fituesin e mundshëm janë të shumta, por së fundmi një parashikim i publikuar nga “Gazzetta dello Sport” është vërtetë shumë interesant.

Me anë të vezëve, janë parashikuar saktë deri më tani të gjitha ndeshjet eliminatore të 4 skuadrave çerekfinaliste. Prova është e thjeshtë, përplasen dy vezët me logot e skuadrave dhe veza që thyhet, eliminohet nga Championsi.

Parashikimi i vezëve është edhe për gjysmëfinalet dhe finalen e madhe, ku Mançester Siti eliminon Realin dhe Interi eliminon Milanin. Finalen e madhe në Stamboll, sipas vezës e fiton… Interi.