Jane luajtur ndeshjet e javes se dyte te fazes se dyte te kampionatit 5×5 per Zonen e Shkodres, jave qe rikonfirmon edhe njehere tjeter se ekipi kryesues- Air Albania eshte i pandalshem dhe ecen i sigurte drejt titullit kampion.

Edhe kete jave ai ka arritur te fitoje, kete here ndaj ekipit “Shqiponja” me rezultatin 7-3. Nderkohe nje ndeshje mjaft interesante ka qene ajo ne mes ekipit Vllaznimi dhe Panthers e cila ka perfunduar ne barazim 9-9.

Pas javes se 9-te te kampionatit, diferenca ne mes ekipit te pare dhe te dyte ka shkuar tashme ne 10 pike qe do te thote se titulli kampion eshte thjesht nje formalitet per “Air Albania”

Me poshte keni mundesi te shikoni te gjitha rezultatet e kesaj jave dhe renditjen:

Java 9:

AIR ALBANIA- SHQIPONJA 7-3

OLIMPIK- GURI I ZI 4-6

MANCHESTER- DON BOSKO 6-1

VLLAZNIMI- PANTHERS 9-9

Renditja pas javes se 9-te:

1. Air Albania 27 pike

2. Panters 17

3. Manchester 15

4. Don Bosko 12

5. Shqiponja 12

6. Vllaznimi 10

7. Gur i Zi 10

8. Olimpik 3