Sfida ne mes Laçit dbe Vllaznise qe do te startoje me oren 13.00 ne stadiumin e qytetit te Laçit, konsiderohet shume e rendesishme
Per te dy ekipet qe do te bejne çmos per ta fituar ate.

Nderkohe “Shkodra Sport” meson se Sektori i Arbitrimit prane Federates Shqiptare te Futbollit ia ka besuar drejtimin e kesaj ndeshje arbitrit te kolegjiumit te Tiranes Ardian Beqiraj.

Nderkohe asistente te tij do te jene Alfred Shkreta i kolegjiumit te Tiranes dhe Endrit Veseli i Kolegjiumit te Fushe- Krujes ndersa arbiter i katert do jete Albert Doda nva Tirana.

Ne sistemin VAR nderkohe eshte caktuar Olsion Yzeiraj nga Patosi, ndersa ne AVAR Dojando Myftari nga Tirana.

Nderkohe vezhgues i arbitrave ne kete ndeshje do te jetw Ilirjan Kristo nga Tirana ndersa delegat i Federates eshte caktuar Uvil Zajmi.