Një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni do luhet ditën e sotme, ku përballë do jenë Egnatia dhe Vllaznia. Të dy skuadrat luajnë takimin e kthimit për gjysmëfinalen e kupës.

Ku ndeshja e parë përfundoi në shifrat 1-1 në “Loro Boriçi”. Duke lënë gjithçka të hapur për këtë duel që luhet sot në Rrogozhinë duke nisur nga ora 14:00.

Nderkohe trajneret Tetova e Sedloski kane zgjedhur edhe 11-shet titullare qe do ta nisin kete ndeshje nga minuta e pare kete perballje.

Keshtu Egnatia do te luaje me kete formacion: Sherri, Fangaj Malota, Memolla, Musta, Agbekpornu, Zejnullai, Fernando, Kasa Duamena Xhekson.

Nderkohe Vllaznia do te luaje me kete 11-she: Qarri, Juriç, Boshnjaku, Bulatoviç, Marku, Alivoda, Hakaj, Çoba, Jonuzi, Latifi, Kaina.