Antonio Conte ka qenë i lidhur me Napolin, Milanin dhe Juventusin, por tani Manchester United thuhet se po e kërkon italianin si trashëgimtar të Erik ten Hag. Ish-trajneri i Italisë, Interit dhe Tottenham Hotspur ka marrë pushim që nga largimi nga Spurs në mars të vitit 2023.

Ai ishte kontaktuar nga Napoli në fillim të këtij sezoni kur Rudi Garcia u shkarkua, por donte të përfundonte pushimin e tij para se të kthehej në punë.

Napoli është gati të provojë përsëri, me Juventusin gjithashtu potencialisht të interesuar për një periudhë të dytë në stolin e Bianconerëve.
Milani ishte gjithashtu i lidhur, megjithëse duket se është kthyer drejt opsioneve të tjera.

Megjithatë, raportet nga Spanja dhe Anglia tani sugjerojnë se Manchester United po kërkon Conten si një opsion ‘me përvojë’ për të udhëhequr rinovimin e ekipit për sezonin e ardhshëm.

Manchester United është në fluks pas marrjes së një pjese të aksioneve nga kompania INEOS dhe Ten Hag duket se nuk ka gjasa të mbetet në Old Trafford.Conte ka shijuar gjithmonë rolet në Ligën Premier, duke fituar titullin në Chelsea, por u ankua se Tottenham nuk kishte histori suksesi.

Ai nuk mund ta thotë këtë për Manchester United, edhe nëse klubi aktual është shumë larg majave të mbretërimit të Sir Alex Ferguson. Çuditërisht, Conte tashmë dukej se ishte afër bankinës së Manchester United në vitin 2021. /Telegrafi/