Futbollisti i kombetares shqiptare Mario Mitaj ka qene per 90 minuta si titullar sot ne fushe per ekipin e tij Lokomotiva e Moskes duke kontribuar ne fitoren 3-1 ndaj ekipit te Zenitit qe kryesonte renditjen deri para kesaj jave dhe duke e zbritur ate tashme ne vendin e dyte.

Mitaj edhe kete here ka luajtur si mesfushor qendre sepse trajneri i Lokomotives vazhdon t’ia besoje krahun e majte te mbrojtes futbollistit Silyanov. Megjithate 20 vjeçari nga Vermoshi ka shkelqyer edhe ne kete pozicion jo te preferuar per te.

“Sofascore” e ka vleresuar me noten 7.0 duke qene nje nga kater lojtaret me te vleresuar te skuadres se tij. Nje tregues ky qe provon edhe njehere tjeter vlerat e ketij lojtari qe ka shkelqyer se fundi me kombetaren shqiptare duke dhene edhe ai kontributin e tij ne kualifikimin ne “Euro 2024”.

Sa i takon ndeshjes se sotme, Lokomotiva e Moskes ka fituar me rezultatin 3-1 ndaj Zenitit duke treguar edhe njehere tjeter synimin e saj per te qene ne treshen e pare te kampionatit dhe ne fakt eshte ne loje sepse Krylia qe e mban kete vend aktualisht ka vetem nje pike me shume se ajo ne renditje.
Gjergj KOLA