Lionel Messi nuk ishte në mesin e të nominuarve për Topin e Artë.

France Football sot zbuloi një listë me 30 pretendentët për çmimin më të lartë individual në futbollin botëror.

Sulmuesi i PSG -së dhe Argjentinës nuk është nominuar për Topin e Artë për herë të parë që nga viti 2005.

Messi ka fituar shtatë herë Topin e Artë, një rekord botëror. Ai është edhe marrësi aktual i çmimit.

Trent ALEXANDER-ARNOLD (ENG, Liverpool)
Karim BENZEMA (FRA, Real Madrid)
Joao CANCELO (POR, Manchester City)
CASEMIRO (BRE, Real Madrid)
Thibaut COURTOIS (BEL, Real Madrid)
CRISTIANO RONALDO (POR, Manchester United)
Kevin DE BRUYNE (BEL, Manchester City)
Luis DIAZ (COL, FC Porto pastaj Liverpool)
FABINHO (BRE, Liverpool)
Phil FODEN (ENG, Manchester City)
Erling HAALAND (NOR, Borussia Dortmund pastaj Manchester City)
Sébastien HALLER (CIV, Ajax pastaj Borussia Dortmund)
Harry KANE (ENG, Tottenham)
Joshua KIMMICH (GER, Bayern Munich)
Rafael LEAO (POR, Milan)
Robert LEWANDOWSKI (POL, Bayern Munich pastaj Barcelona)
Riyad MAHREZ (ALG, Manchester City)
Mike MAIGNAN (FRA, AC Milan)
Sadio MANÉ (SEN, Liverpool pastaj Bayern Munich)
Kylian MBAPPE (FRA, Paris-SG)
Luka MODRIC (CRO, Real Madrid)
Christopher NKUNKU (FRA, RB Leipzig )
Darwin NUNEZ (URU, pastaj Benfica pastaj Liverpool)
Antonio RUDIGER (GER, Chelsea pastaj Real Madrid)
Mohamed SALAH (EGY, Liverpool)
Bernardo SILVA (POR, Manchester City)
SON Heung-min (CDS, Tottenham)
Virgil VAN DIJK (HOL) , Liverpool)
VINICIUS JUNIOR (BRE, Real Madrid)
Dusan VLAHOVIC (SER, Fiorentina pastaj Juventus).