Tirana ka zbritur ditën e djeshme në fushën e lojës dhe ka nisur përgatitjet për Conference league. Bledi Shkëmbi bëri edhe grumbrullimin e parë me ekipin.

Bardheblutë ishin të përgjysmuar, pasi siç dihet shumë lojtarë janë larguar nga kryeqytetasit. Por mes tyre bie në sy edhe mungesa e Liridon Latifit.

Sipas shtypit të shkruar bëhet me dije se drejtuesit nuk e kanë më në plane dhe futbollistit i është kërkuar prishja e kontratës. Në këto kushte lojtari mungon në stërvitje, ndërsa nuk dihet nëse do të pranojë diçka të tillë apo jo.

Mbetet të shihet në ditët e ardhshme për të mësuar se çfarë do të ndodhë mes palëve. Në këtë sezon ka luajtur në 36 ndeshje, ku ka shënuar 9 gola dhe ka dhënë edhe 2 asiste.