Flamurtari ka arritur të gjejë portier në greqi. Krsitjan Rroku do të vishet kuqezi në pjesën tjetër të sezonit, ndërsa ka zbarkuar kështu në qytetin e Vlorës.

19-vjeçari shikhet me mjaft perspektivë nga drejtuesit të cilët tashmë do t’i dhurojnë “çelësat” e portës, ndërsa është vënë nënurdhrat e Marselo Troisit. Vlen të theksohet se gardiani me origjinë nga SHkodran është aktivizuar titullarë në minqësoren e fituar me Turbinën 1-0, ku bëri paraqitje mjaft pozitive.

Kujtojmë se Rroku ka mbajtu veshur edhe fanellën e kombëtares U-17, ndërsa është pordhim i akademisë fillimisht AEK dhe më pas i Olimpiokos, teksa edhe pse luajti titullar ndaj Turbinës mungon zyrtarizimi i 19-vjeçarit.

Shume specialiste kane folur me superlativa per kete lojtar dhe ai sigurisht qe do te kerkoje te marre vemendjen e te gjitheve tek Flamurtari, per ta ndihmuar kete skuader te ngjitet fillimisht ne Superlige dhe ai te shkelqeje me te.