Pas perballjes te javes se kaluar per kupe, Vllaznia dhe Partizani do te ndeshen perseri me njeri- tjetrin pasditen e se shtunes, por kete here per kampionat.

Une mendoj se Vllaznia per momentin eshte ekip me ne forme se Partizanu. Prandaj duhet qe ne kete ndeshje t’i tregoje opinionit futbolldashes shkodran se eshte ne gare ne te dy fronte, si ne kupe ashtu edhe ne kampionat.

Kjo sepse pavaresisht situates se krijuar ne disa ndeshje ku ekipi la pike, dy ndeshjet e rradhes ndaj Partizanit jane per te treguar sa force ka Vllaznia dhe ku mund te korigjoje diçka stafi teknik per kontigjentin e lojtareve qe ka ne dispozicion.

Pikerisht nisur nga ky i fundit, skuadra shkodrane ka luksin te pretendoje sepse prodhon loje, por duhet qe t’i jape fund sa me shpejt luhatjeve dhe moskordinimit te reparteve.

Mendimi im eshte te mos dorezohemi nga pretendimi. Vllaznia ka luksin qe te kete pankinen me te kushtueshme nga te gjithe ekipet e tjera te Superliges shqiptare. Dhe perderisa eshte keshtu, atehere perse ekipi nuk ecen?

Nga ana tjeter, kam edhe nje “verejtje” per disa sportiste. Ata duhet ta shohin veten ne pasqyre dhe te korigjohen ne fushen e lojes. Futbolli eshte sport burrash, nuk eshte balet.

Shpresojme qe te gjithe sebashku te bejne me te miren ne kete pjese te mbetur te sezonit. Keto ndeshje ku shorti e favorizon Vllaznine, duhen shfrytezuar ne maksimum per te kapur ritmin dhe sa me shpejt te ndodhe kjo gje, atehere do te jete ne te mire te skuadres qe ajo te vazhdoje rrugen e saj te pretendimeve.