Një tjetër hap fals i Partizanit në transfertë, kësaj radhe përballë Kastriotit me rezultatin 1-1, e vlefshme për javën e 17-të të Superiores.

“Demat” ishin ata që kishin më së shumti kontrollin e lojës, duke kaluar në avantazh dhe fal një penalltie të realizuar në gol nga Caran ë minutën e 54’.

Por vetëm pas 12 minutash, ishte Zogaj i cili me një gjuajtje nga distanca, çoi topin në fundin e rrjetës, me Kastriotin që mund të dal i kënaqur nga kjo sfidë në mënyrën si shkuan gjërat.

Kështu Partizani vazhdon në vendin e parë me 30 pikë, duke shpresuar te një hap fals i Tiranës, ndërsa Kastrioti në vendin e 7-ë, që gjithashtu shpreson te një gabim i rivalëve.

REZULTATI:

KASTRIOTI 1-1 PARTIZANI

Zogaj 66′ / Cara (P) 54′